Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Targi Seniora "Teraz My"

Występy artystyczne, konsultacje z psychologami i specjalistami z zakresu przepisów ważnych dla seniorów, porady stylistyczne, badania profilaktyczne, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego czy gotowanie na żywo w wykonaniu Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Te i inne atrakcje czekały na odwiedzających Targi Seniora, na które CSE „Światowid” w Elblągu zaprosił 7 grudnia (piątek).

Podczas Targów była możliwość zbadania poziomu cukru we krwi i wykonania innych podstawowych badań zdrowotnych, ponieważ swoje stoisko mieli przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Było można także porozmawiać o systemie emerytalnym z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu, czy skorzystać z porad prawnych.

Do udziału w Targach zaprosiliśmy specjalistów, którzy wygłosili prelekcje na temat zdrowia, pielęgnacji czy finansów seniora. Chętne osoby mogły też wziąć udział w zabiegach upiększających, w warsztatach plastycznych, a także w sesji fotograficznej. Było można porozmawiać z psychogerontologami, tj. specjalistami ds. seniorów. Ponadto podczas wydarzenia premierę miało specjalnie przygotowane wydawnictwo, czyli Przewodnik Twórczego Seniora.

W ramach Targów otwarta także została wystawa fotograficzna oraz zaprezentowane zostały prace plastyczne, które wykonali seniorzy w ramach projektu „Kultura dla seniora-senior dla kultury”.

Dodatkowo, w ramach Targów Seniora, odbyło się  seminarium "Aktywne i twórcze życie to mój wybór!”. Współorganizatorem seminarium było Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art", a seminarium było częścią projektu "Aktywność i zdrowe odżywianie receptą na dobre życie", dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Patronat honorowy nad Targami Seniora objęli marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Witold Wróblewski - prezydent Elbląga.

Targi Seniora – Teraz My! realizowane są w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna