Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Rozbudowa "Światowida" na jubileusz

2017-03-17,

Kategoria : Z życia firmy

Bez wątpienia ten rok jest wyjątkowy dla Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu - wiadomość o uzyskaniu dofinansowaniu na rozbudowę zbiegła się w czasie z obchodami 55-lecia „Światowida”.

O rozbudowie budynku, w którym siedzibę ma CSE „Światowid”, mówiło się od lat. Po latach starań inwestycja dojdzie do skutku. Powstanie między innymi Inkubator Kultury, Centrum Aktywności Społecznej, w tym pracownie artystyczne, sala kina edukacyjnego, a także galeria sztuki współczesnej i awangardowej, w której prezentowane będą dzieła twórców regionu oraz te o szczególnym znaczeniu kulturowym.

- Wczoraj, 27 lutego otrzymaliśmy od Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, profesora dr hab. Piotra Glińskiego, oficjalną informację o decyzji przyznania dofinansowania na poczet realizacji tej inwestycji – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Obecnie przygotowujemy się do podpisania umowy z MKiDN, a następnie ogłoszenia przetargów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze prace rozpoczną się już pod koniec tego roku.

Decyzja ta jest jak prezent na jubileusz, bo Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w tym roku świętuje też 55-lecie swojej działalności. Tych, którzy chcą zobaczyć, czym zajmuje się placówka i jakie ma plany na przyszłość mogą przyjść 17 marca na „drzwi otwarte” CSE „Światowid”.

- Nasze drzwi są zawsze otwarte, a tego dnia, do godziny 13.00, organizujemy bezpłatne, specjalnie przygotowane zajęcia edukacyjne – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca Dyrektora CSE „Światowid”. – Natomiast wieczorem zapraszamy na koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich i jubileuszowy tort. Na koncert biletów nie można już kupić, ale przypominamy, że mogą zgłaszać się do nas byli pracownicy CSE „Światowid”, dla których zarezerwowaliśmy miejsca na widowni.

Zgłoszenia byłych pracowników przyjmowane są do 10 marca telefonicznie lub mailowo pod numerem telefonu 55  611 20 70 lub na adres mailowy pr@swiatowid.elblag.pl.


Autor: red.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna