Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

PIAP w Światowidzie

2011-11-17,

Kategoria : Z życia firmy

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" funkcjonuje PIAP czyli publiczny punkt dostępu do Internetu. Cztery komputery Apple iMac, urządzenie wielofunkcyjne i zestaw do wideokonferencji są do dyspozycji elblążan w sali nr 38 w godzinach pracy CSE „Światowid".

 

PIAP (Public Internet Access Point) to w dosłownym tłumaczeniu, publiczny punkt dostępu do internetu. W miejscach użyteczności publicznej takich jak centra handlowo-rozrywkowe, dworce i lotniska, hotele i restauracje, kina i teatry, szkoły i uczelnie, centra informacji i urzędy w warunkach zwiększonego zapotrzebowania na aktualną i rzetelną informację system PIAP okazuje się nieoceniony. Jakiś czas temu, taki punkt powstał także w „Światowidzie".

 

- Część mieszkańców naszego miasta wie już, że ma możliwość bezpłatnego skorzystania z dostępu do komputera i internetu w „Światowidzie". - mówi Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE „Światowid" - Chcielibyśmy także zachęcić tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że taki punkt istnieje, do przyjścia do nas i sprawdzenia, jak działa PIAP.

 

W ramach PIAP -u uruchomiono dostęp do szerokopasmowego Internetu. W „Światowidzie" stoją cztery komputery Apple iMac, urządzenie wielofunkcyjne oraz zestaw do wideokonferencji. Można z niego korzystać w godzinach pracy instytucji, czyli od godz. 8.00 do 16.00. Dodatkowo funkcjonuje infomat (przy kasie CSE „Światowid" ) - multimedialne stanowisko informacyjno-prezentacyjne, tam prezentowane są informacje o Warmii i Mazurach.

 

Projekt „Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim" realizowany jest w ramach VII Osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2007-2013 - Społeczeństwo Informacyjne, działanie 7.1 Tworzenie infrastruktury Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna