Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Laur dla Kina Światowid

2018-04-06,

Kategoria : Z życia firmy

Już po raz 15. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił osoby i firmy, promujące nasz region w kraju i za granicą. Wśród zdobywców Laurów „Najlepszym z Najlepszych” 2018 znalazło się elbląskie Kino „Światowid”, które otrzymało nagrodę w kategorii Społeczeństwo Nauka Kultura.


Wczoraj, 5 kwietnia, na gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej ogłoszono najlepsze firmy, działalności i osobowości z naszego rejonu. Łącznie 30 laureatów odebrało swoje wyróżnienia z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina. Za działalność w promowaniu kultury tegorocznym laurem „Najlepszym z Najlepszych” uhonorowane zostało Kino „Światowid”.  

Po raz pierwszy nagrody przyznano w 2004 roku, od tamtej pory uhonorowano już ponad 300 laureatów. W tym roku laury otrzymać można było w 10 kategoriach: Bliżej Natury, Innowacje i Rozwój, Inteligentne Specjalizacje, Osobowość, Społeczeństwo Nauka Kultura, Sport, Sztuka Kulinarna, Środowisko, Turystyka i Zdrowie. W każdej z tych kategorii kapituła wyłania maksymalnie 3 laureatów.

Oprócz tych nagród na wniosek marszałka wybierany jest również zdobywca Diamentowego Lauru, który otrzymują osoby i firmy odznaczające się ponadprzeciętnymi osiągnięciami i działaniami na rzecz środowiska lokalnego. Tym razem Diamentowym Laurem odznaczona została elbląska spółka OPEGIEKA, krajowy lider w zakresie nowych technologii geoinformatycznych.

Gala była okazją do podsumowania całorocznych dokonań osób i instytucji promujących region Warmii i Mazur. Uroczystość uświetnił koncert Anity Lipnickiej z zespołem The Hats.

 

Fotografia: Archiwum UM WWM


Autor: Agnieszka Pastuszka

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna