Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty witrochromii w Tolkmicku

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa wyróżnionych uczniów z Liceum Plastycznego

2016-09-26,

Kategoria : Wystawy

We wtorek, 4 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy wyróżnionych uczniów z  Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Mimo, że Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zaczyna ledwie dziewiąty rok działalności jest placówką dobrze znaną i wyróżniającą się pośród podobnych szkół w Polsce. Od początku szkoła z powodzeniem uczestniczy w wielu prestiżowych przedsięwzięciach, przeglądach, konkursach, akcjach ulicznych, wymianach międzynarodowych pod patronatem Unii Europejskiej, zaprasza wybitnych artystów polskich i zagranicznych, których angażuje w gościnne zajęcia i warsztaty, rozpisuje własne konkursy plastyczne o zasięgu ogólnopolskim wyznaczając sobie coraz bardziej poczesne miejsce na mapie kulturalnej kraju i Europy.

- Ostatnim spektakularnym sukcesem szkoły był znakomity wynik w Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Nałęczowie. Jako szkoła Gronowo Górne zajęło III miejsce. Biorąc pod uwagę punkty  wynik był lepszy nawet niż w 2014 roku na 9 Przeglądzie w Łomży, kiedy to Gronowo zajęło miejsce I – informują organizatorzy. -  Z trojga zwycięzców wewnątrzszkolnego etapu konkursu, wyznaczonych do Przeglądu Makroregionalnego w Nałęczowie, dwie uczennice osiągnęły wynik na tyle dobry, że znalazły się w czołowej trzydziestce kraju i zostały wytypowane na finałowy Ogólnopolski Przegląd w Dłużewie skąd wróciły z Indeksami Akademii Sztuk Pięknych.. To wielki sukces. Przed nimi czwarta klasa, dyplom i matura ale droga na dowolnie wybrane uczelnie już otwarta.

W Galerii Nobilis - Centrum Spotkań Europejskich prezentujemy wybrane prace owej wyróżniającej się trójki:

Magdalena Sadowa – na przeglądzie reprezentowała malarstwo, ale jest uzdolnina wszechstronnie. Znakomicie rysuje i rzeźbi, robi świetne grafiki. Jej prace charakteryzuje inteligencja i swoisty puryzm.

Wiktoria Kieniksman – na przeglądzie rzeźbiła i prawdopodobnie tę dziedzinę wybierze na studiach. Jej rysunek jest wyrazisty i, jeśli istnieje takie kryterium, rzeźbiarski właśnie, z dobrze określonym światłocieniem, trójwymiarowy. Ma także interesujące malarstwo.

Grzegorz Kozłowski – niezwykle pracowity rysownik, malarz i grafik. Jest całkowicie pochłonięty pasją twórczą, co w tym wieku nieczęsto się zdarza. Rysuje nieustannie w każdej możliwej chwili i w każdym miejscu. Jego rysunki przywodzą na myśl prace Rembrandta, Van Gogha czy Durera.

W Galerii Nobilis młodzi artyści zaprezentują swoje aktualne prace. Uroczysty wernisaż odbędzie się we wtorek, 4 października do 15 listopada o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna