Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

OFSS "...czy to jest kochanie?" 2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa ikon w Lidzbarku Warmińskim

2017-08-01,

Kategoria : Wystawy

Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapraszają na wystawę ikon zatytułowaną „Wokół aureoli”.

Już po raz piąty w lidzbarskim MDK-u zostanie zorganizowana wystawa prezentująca  prace wykonane przez uczestników zajęć plastycznych Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Każda z prac jest indywidualną interpretacją tematu kultu religijnego, patronów i sztuki sakralnej. W wizerunkach świętych wpatrzonych w odległy, lepszy świat, można dostrzec poszukiwanie i wrażliwość.
Wszystkie prezentowane na wystawie prace zostały wykonane w tradycyjnej technice tempery z użyciem naturalnych pigmentów na drewnianym podłożu.
Słowo „tempera” pochodzi od łacińskiego „temperare”, oznaczającego mieszanie, zaś dawniej pod nazwą tempery rozumiano technikę malarską. Technika ta odznacza się intensywnością i transparentnością barw, a  stosowane  w niej barwniki są pochodzenia mineralnego, na spoiwo składa się: żółtko jajka i białe, wytrawne wino.

– Widzimy coraz większe zainteresowanie klasyczną sztuką ikonograficzną mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid”, której podopieczni będą prezentować swoje prace na wystawie. -  Rośnie liczba utalentowanych twórców ikon, którzy uczą się tradycyjnych metod malowania. Te najciekawsze, powstałe w naszej pracowni, oglądać można w Galerii w  oknie w MDK Lidzbarku Warmińskim.

Wystawa dostępna od 1 do 31 sierpnia 2017 r. w Galerii w oknie w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. 

Autorzy prac: Danuta Świątek, Maria Szczepańska, Lucyna Poduch, Bożena Małysko Krzysztof Nosarzewski, Halina Gnat, Grażyna Kopańska, Anna Komorowska, Joanna Wachowicz, Zofia Pater,  Barbara Włoch.

 

 

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna