Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora "Teraz My"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa ikon w Lidzbarku Warmińskim

2017-08-01,

Kategoria : Wystawy

Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapraszają na wystawę ikon zatytułowaną „Wokół aureoli”.

Już po raz piąty w lidzbarskim MDK-u zostanie zorganizowana wystawa prezentująca  prace wykonane przez uczestników zajęć plastycznych Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Każda z prac jest indywidualną interpretacją tematu kultu religijnego, patronów i sztuki sakralnej. W wizerunkach świętych wpatrzonych w odległy, lepszy świat, można dostrzec poszukiwanie i wrażliwość.
Wszystkie prezentowane na wystawie prace zostały wykonane w tradycyjnej technice tempery z użyciem naturalnych pigmentów na drewnianym podłożu.
Słowo „tempera” pochodzi od łacińskiego „temperare”, oznaczającego mieszanie, zaś dawniej pod nazwą tempery rozumiano technikę malarską. Technika ta odznacza się intensywnością i transparentnością barw, a  stosowane  w niej barwniki są pochodzenia mineralnego, na spoiwo składa się: żółtko jajka i białe, wytrawne wino.

– Widzimy coraz większe zainteresowanie klasyczną sztuką ikonograficzną mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid”, której podopieczni będą prezentować swoje prace na wystawie. -  Rośnie liczba utalentowanych twórców ikon, którzy uczą się tradycyjnych metod malowania. Te najciekawsze, powstałe w naszej pracowni, oglądać można w Galerii w  oknie w MDK Lidzbarku Warmińskim.

Wystawa dostępna od 1 do 31 sierpnia 2017 r. w Galerii w oknie w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. 

Autorzy prac: Danuta Świątek, Maria Szczepańska, Lucyna Poduch, Bożena Małysko Krzysztof Nosarzewski, Halina Gnat, Grażyna Kopańska, Anna Komorowska, Joanna Wachowicz, Zofia Pater,  Barbara Włoch.

 

 

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna