Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Trójwymiar w malarstwie. Wernisaż w Galerii Zum

2015-04-22,

Kategoria : Wystawy

- W swoich realizacjach malarskich dążę do budowania zróżnicowanej przestrzeni poprzez zestawianie obrazów, pojedynczych elementów – mówi malarka Aleksandra Jadczuk. Na wernisaż wystawy prac artystki, który odbędzie się 22 kwietnia o godz. 18.00, zaprasza Galeria Zum.

 
Aleksandra Jadczuk ukończyła studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w latach 1995-2000. Dyplom z malarstwa uzyskała w roku 2001. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, grafiką, witrażem. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Od 2003 r. jest asystentką w Pracowni Kształcenia Podstaw Rysunku i Malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Wystawiała swoje prace w Polsce i w wielu innych krajach między innymi w Turcji, Hiszpanii, Szwecji i na Litwie.
- Badam zgodność i relacje pojedynczych obrazów w budowanej strukturze „obrazu – całości” -mówi o swoim malarstwie Aleksandra Jadczyk. -  Każdy element jest jednocześnie całością i częścią. Sposób komponowania części w całość utkaną z abstrakcyjnej materii malarskiej ma decydować o efekcie końcowym: złudzeniu przestrzeni, ruchu, tworzyć spójne układy o zróżnicowanej dynamice, jak również trójwymiarowe obiekty malarskie.
Artystka próbuje uzyskać nowe wartości wizualne przy pomocy tradycyjnych środków. Poprzez kształtowanie tkanki obrazu stara się stworzyć materię przywołującą skojarzenia ze światem natury.
Wystawę malarstwa Aleksandry Jadczuk będzie można oglądać do końca maja.

Galeria Zum mieści się przy ul. Kowalskiej  3-5/D.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna