Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Terytoria na wystawie

2015-05-06,

Kategoria : Wystawy

František Kowolowski i Jiří Kuděla pochodzą z Czech. Na co dzień są wykładowcami sztuki na uniwersytecie w Ostrawie, ale już 6 maja o godz. 17.00 będą w Centrum Spotkań Europejskich  „Światowid” na wernisażu swoich prac.

 

- Przez kilka lat odkrywałem zakorzenione schematy portretu za pomocą różnie formułowanego podejścia, praca ta przeplatała się w kilku wzajemnych cyklach – mówi Jiří Kuděla. - Chodziło o konkretne portrety, celowo pozbawione cech fizjonomicznych i psychofizycznych. W monotypiach i obrazach byłem o wiele bardziej zainteresowany badaniami i formalnymi zdolnościami tradycyjnych motywów.

Z szerokiej gamy technicznych procedur i formalnych metod artysta przeważnie próbował transformować tradycyjnie malowany lub fotografowany portret.

Natomiast František Kowolowski oscyluje między niestabilnymi formami. Połączenie fizyczności, przestrzeni, czasu i zmienności tych elementów jest również widoczne w dużych płótnach artysty. Performer często pracuje z napięciem. Jego celem jest doprowadzenie odwiedzających do podważenia tradycyjnego sposobu myślenia o zasadach gry, nie tylko w sztuce, ale w każdym systemie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 maja o godz. 17.00 w holu CSE "Światowid". Prace obu artystów na wystawie pt. „Terytoria” będzie można oglądać do 15 czerwca na I i II piętrze holu.

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna