Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Marynistyczna wystawa w Suchaczu

2019-06-11,

Kategoria : Wystawy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na otwarcie wystawy prac plastycznych inspirowanych tematyką marynistyczną.

Już od wtorku, 11 czerwca, w świetlicy wiejskiej w Suchaczu będzie można zobaczyć prace wykonane przez pasjonatów, hobbistów i miłośników zarówno sztuki jak i twórczości, czyli przez uczestników sekcji ogólnoplastycznej i ceramicznej CSE „Światowid”.
Autorami wystawy są osoby dorosłe i młodzież. Na wystawie będą eksponowane prace w technikach szkła artystycznego, ceramiki i malarstwa oraz prace łączące w sobie różne materiały i techniki. Wszystkie obrazy, rzeźby i witraże łączy temat, jakim jest marynistyka i inspiracja nadmorskim otoczeniem. Każda z prac jest indywidualną interpretacją  tematyki marynistycznej, odrębnym ujęciem tego zagadnienia. Wystawa jest jednocześnie uroczystym podsumowaniem działalności edukacyjnej sekcji.

Autorzy prac: Danuta Świątek, Aleksandra Wysocka, Bożena Małysko, Lucyna Poduch, Ewa Sikora, Anna Komorowska, Maria Szczepańska, Zofia Pater, Joanna Wachowicz, Halina Gnat, Wanda Kucharczyk, Larysa Nitecka, Barbara Gierzyńska oraz dzieci, młodzież i osoby dorosłe z sekcji ceramicznej.

Wystawa dostępna będzie od 11 czerwca do 30 sierpnia 2019 r. w części wystawienniczej świetlicy wiejskiej w Suchaczu. 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna