Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Malarstwo & Ceramika Zbigniewa T. Szmurło

2019-04-29,

Kategoria : Wystawy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu prezentuje wystawę "Malarstwo & Ceramika" Zbigniewa T. Szmurło. Organizatorzy zapraszają na wernisaż w poniedziałek, 29.04.2019 r. o godzinie 18.00 do Galerii Nobilis.

Twórczość Zbigniewa Szmurło jest rozpoznawalna, charyzmatyczna i spójna. Malarstwo artysty kojarzone jest z płynnym i pełnym ekspresji sposobem wypowiedzi twórczej. Jego obrazy przesycone są elektryzującym ładunkiem emocjonalnym, który uzyskany jest poprzez zastosowanie odważnej kolorystyki oraz wyrazistych struktur, jednak nie tylko. Artysta w swojej twórczości odnosi się do rzeczywistości, przepuszcza ją przez filtr i przekłada na płótna. Te prace to metafora zmierzająca do odkrywania siebie i miejsc, które inspirują, do chwytania wrażeń inspirujących do twórczego przeżywania każdego dnia. Na wystawie prezentowane będą prace malarskie oraz ceramiczne, większość kompozycji powstała w roku 2018.
Wystawa będzie dostępna do 09.06.2019 r. 

Zbigniew T. Szmurło - dr nauk humanistycznych, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu (ceramika artystyczna, 1978). Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie i na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorat uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Rosjoznawca, armenoznawca, historyk kultury ormiańskiej, tłumacz języka rosyjskiego, publicysta, dziennikarz, badacz naukowy oraz popularyzator kultury, artysta plastyk (członek honorowy Związku Artystów Plastyków Armenii). Uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów oraz wystaw - zarówno indywidualnych jak i zbiorowych, m.in. w Armenii, Kazachstanie, Estonii, Rosji, na Litwie i Ukrainie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ceramiką i fotografią.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna