Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Twórczo i terapeutycznie w ramach projektu „Siła wsparcia”

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kambodża w obiektywie

2008-08-26,

Kategoria : Wystawy

Centrum Kultury „Światowid" zaprasza w czwartek,  4 września o godz. 18:00 na wernisaż fotografii pn. "KAMBODŻA I ZAGINIONE MIASTA ANGKORU" autorstwa Mariana Lubawskiego. Wstęp wolny.


Marian Lubawski jest fotografem amatorem, członkiem elbląskiej sekcji ELFOTO. Fotografią interesuję się od wielu lat, lecz od 6 lat stała się ona nie tylko hobby, ale także sposobem na życie.

 

- Fotografuję dlatego, że lubię, bo sprawia mi to ogromną przyjemność. Coraz częściej patrzę na świat przez pryzmat obiektywu. Na swoich zdjęciach staram się utrwalać głównie krajobrazy, ludzi i ich codzienne życie- mówi autor wystawy.

 

Wystawa fotografii, która eksponowana będzie w „Światowidzie" poświęcona jest Kambodży najstarszej spadkobierczyni cywilizacji na Półwyspie Indochińskim z bogato zdobionymi zabytkami imperium Khmerów w Angkorze. Pięknie zdobione świątynie z VIII w. od prostych ceglanych wież po skomplikowane kamienne pałace pochłonięte przez drapieżną dżunglę i korzenie figowca.

 

- Wybrałem Kambodżę ponieważ chciałem zobaczyć zaginione miasta Angkoru – mówi Marina Lubawski autor wystawy. Mieszkańcy Kambodży  to są wspaniali ludzie, bardzo uśmiechnięci i życzliwi – dodaje Marian Lubawski.

 

Radiową rozmowę z autorem wystawy można znaleźć na eswiatowid.pl pod adresem http://eswiatowid.pl/?page=news&ShowOne=2452.

 

Fotogramy będzie można oglądać na pierwszym i drugim piętrze CKiWM „Światowid" do 10 października.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna