Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty witrochromii w Tolkmicku

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa „Interpretacje” Sławomira Zawistowskiego

2017-03-08,

Kategoria : Wystawy

W środę, 8 marca o godzinie 18.00, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Interpretacje” Sławomira Zawistowskiego.

Jest elblążaninem, którego twórczość w ostatnich latach oscyluje głównie wokół architektury, ze szczególnym uwzględnieniem zabudowy rodzinnego miasta i okolic. Związany zawodowo ze Spółdzielczym Domem Kultury „Zakrzewo”, kurator odbywających się tam w latach 1992 – 2011 cyklicznych wystaw pod hasłem Otwarty Salon Plastyczny. Dwukrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury.
Uprawia malarstwo olejne, rysunek i akwarelę. Uczestnik plenerów plastycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Osobnym nurtem twórczości malarskiej artysty jest architektura kobiecego ciała.

- Malarstwo traktuję, między innymi, jako próbę pozostawienia śladu mojej obecności w danym miejscu i w danym czasie. Jeśli maluję architekturę, to interesują mnie najczęściej te obiekty, które okres swojej świetności maja już za sobą. Zupełnie odwrotnie rzecz się ma gdy temat obrazów stanowi architektura kobiecego ciała – mówi artysta.

 Wystawa eksponowana będzie na holach 1 i 2 piętra CSE „Światowid” w Elblągu. Dostępna będzie do 10 kwietnia 2017 r.

 

 

Na zdjęciu: Femme fatale IV


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna