Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wspomnień czar, czyli podsumowanie obozu Summer Dance Camp

2019-08-13,

Kategoria : Taniec

12 sierpnia zakończył się Summer Dance Camp - ostatni tego lata obóz dla tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Oprócz zdobycia nowej wiedzy i podniesienia umiejętności tanecznych, dzieci wróciły do domu z bagażem nowych znajomości, wrażeń i wspomnień.

W dniach od 3 do 12 sierpnia 2019 r. czterdziestu młodych tancerzy wzięło udział w obozie szkoleniowo–wypoczynkowym w Iławie.

- Był to bardzo pracowity i intensywny czas, w zajęciach uczestniczyła duża liczba trenerów i instruktorów – mówi Antoni Czyżyk, trener główny EKT „Jantar”. -  Podczas obozu zrealizowanych było wiele zajęć i warsztatów tanecznych, co przełożyło się na wysoki poziom merytoryczny zadania.

Zajęcia taneczne prowadzili instruktorzy na co dzień pracujący z parami trenującymi w Klubie "Jantar", a także instruktorzy z innych grup oraz szkoleniowcy zewnętrzni. Efektem tych działań było poznanie nowych technik i trendów tanecznych.

Obóz był także doskonałym miejscem integracji tancerzy. Dzieci korzystały z atrakcji w aquaparku, rywalizowały drużynowo i indywidualnie na kręgielni, projektowały torby podczas zajęć plastycznych, integrowały się w gospodarstwie agroturystycznym czy podczas gier i zabaw, takich jak mafia, gra terenowa i inne.

- Intensywne treningi, indywidualne konsultacje i zaangażowanie tancerzy sprawiły, że obóz przyczynił się do dużego rozwoju zawodników i wzrostu ich świadomości – mówi Magdalena Czarnocka–Kaptur, Prezes Stowarzyszenia „Jantar”. Wszystko to wpłynęło na dobre przygotowanie młodych tancerzy do nowego sezonu tanecznego 2019/2020. Dzięki temu będą oni mogli godnie reprezentować i promować Elbląg na zawodach ogólnopolskich.

Obóz "Summer Dance Camp” jest dofinansowany ze środków Gminy Miasto Elbląg


Autor: Joanna Karpiuk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna