Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora "Teraz My"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Taneczna rywalizacja w Iławie i Żukowie

2017-11-27,

Kategoria : Taniec

W miniony weekend tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" rywalizowali w zawodach w Iławie i Żukowie zdobywając liczne miejsca na podium. 

W sobotę i niedzielę, tj. 25 i 26 listopada, elbląscy tancerze udział wzięli w zawodach w Żukowie. Rozegrany został tam VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Żukowa, Mistrzostwa Polski FTS w klasach A i B oraz Grand Prix Polski – Ekstraklasa.

W Mistrzostwach Polski FTS w klasach A i B udział wzięły 4 elbląskie pary prezentujące się w stylu standardowym. W kategorii pow. 15 B najlepiej poszło Pawłowi Szukiewiczowi i Mariannie Karman, którzy rywalizując z 22 parami z całej Polski wytańczyli 12 miejsce.

W kategorii pow. 15 A z elbląskich par najlepiej zatańczył Kamil Liber i Klaudia Kędzierska zdobywając 14 miejsce. Para rywalizowała z 27 parami, które przyjechały m.in. z Warszawy, Trójmiasta, Piły, Torunia, Lublina, Szczecina, Sosnowca.

W turnieju Grand Prix Polski – Ekstraklasa również udział wzięły 4 elbląskie pary. W kategorii Młodzież łącznie startowało 17 par w tym 2 z Elbląga. Tam 12  miejsce zdobył Adrian Kiełczewski  i Weronika Lewandowska, a  miejsce 13 – Kamil Liber i Klaudia Kędzierska. W kategorii Dorośli rywalizowało 16 par, w tym  2 z Elbląga. Kordian Zagaja i Ewa Żylińska zdobyli 6 miejsce, a Grzegorz Ślusarki i Paulina Karpińska – 7 miejsce.
W turnieju o Puchar Burmistrza Żukowa  prezentowali się tancerze o różnym poziomie zaawansowania, od najmłodszych zawodników będących na samym początku tanecznej drogi, w tym także solistki po bardziej zaawansowane pary.

Poniżej najlepsze wyniki elblążan.

8-9 5 T G

1 miejsce – Krzysztof Wiśniewski i Zosia Bieraga

10-11 5 T G

1 miejsce – Damian Wacławski i Michalina Ciechorska i tym samym zostali przeklasyfikowani do klasy F.

8-9 Kom 6 T F

1 miejsce – Gabriel Pietras i Julia Kawa

10-11Komb. 6 T F

2 miejsce –Szymon Nowak i Dominika  Rybska

6 miejsce – Oskar Penke i Kornelia Orzoł

10-11 E

3 miejsce -  Olaf Krawczyk i Klaudia Ulkowska

12-13 E

1 miejsce – Wiktor Walczak i Julia Skwira

12-13 C ST

3 miejsce –Krystian Dolegała i Nikola Knyszńska 

12-13 C LA

2 miejsce –Krystian Dolegała i Nikola Knyszńska 

Pow 15 D ST

1 miejsce - Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska 

Pow 15 D LA

1 miejsce - Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska 

W turnieju odbyła się również kategoria solistki, w której zatańczyło 25 dziewczynek, w tym 5 dziewczynek z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar". W tej kategorii zostały przyznane jedynie miejsca ex aequo - pierwsze i drugie. Wszystkie elbląskie tancerki tj. Paulina Olejnik, Wiktoria Sroka, Martyna Falów, Julia Urbańska, Nikita Ciepłucha zdobyły miejsce pierwsze.

 

W sobotę elbląscy tancerze udział wzięli także w XV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Jezioraka w Iławie, zdobywając sześć miejsc na podium. Poniżej najlepsze wyniki elbląskich par.

12-13 E

4 miejsce – Wiktor Walczak i Julia Skwira 

Pow. 15 D ST

1 miejsce – Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska

Pow. 15 D LA

4 miejsce – Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska

Senior I D ST

2 miejsce – Szar Jarosław i Katarzyna

3 miejsce – Tomczak Rafał i Barbara

Senior I D LA

2 miejsce – Szar Jarosław i Katarzyna

3 miejsce – Tomczak Rafał i Barbara

Senior II B LA

2 miejsce – Dziurawiec Mariusz i Agnieszka


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna