Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

OFSS "...czy to jest kochanie?" 2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Taneczna rywalizacja w Iławie i Żukowie

2017-11-27,

Kategoria : Taniec

W miniony weekend tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" rywalizowali w zawodach w Iławie i Żukowie zdobywając liczne miejsca na podium. 

W sobotę i niedzielę, tj. 25 i 26 listopada, elbląscy tancerze udział wzięli w zawodach w Żukowie. Rozegrany został tam VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Żukowa, Mistrzostwa Polski FTS w klasach A i B oraz Grand Prix Polski – Ekstraklasa.

W Mistrzostwach Polski FTS w klasach A i B udział wzięły 4 elbląskie pary prezentujące się w stylu standardowym. W kategorii pow. 15 B najlepiej poszło Pawłowi Szukiewiczowi i Mariannie Karman, którzy rywalizując z 22 parami z całej Polski wytańczyli 12 miejsce.

W kategorii pow. 15 A z elbląskich par najlepiej zatańczył Kamil Liber i Klaudia Kędzierska zdobywając 14 miejsce. Para rywalizowała z 27 parami, które przyjechały m.in. z Warszawy, Trójmiasta, Piły, Torunia, Lublina, Szczecina, Sosnowca.

W turnieju Grand Prix Polski – Ekstraklasa również udział wzięły 4 elbląskie pary. W kategorii Młodzież łącznie startowało 17 par w tym 2 z Elbląga. Tam 12  miejsce zdobył Adrian Kiełczewski  i Weronika Lewandowska, a  miejsce 13 – Kamil Liber i Klaudia Kędzierska. W kategorii Dorośli rywalizowało 16 par, w tym  2 z Elbląga. Kordian Zagaja i Ewa Żylińska zdobyli 6 miejsce, a Grzegorz Ślusarki i Paulina Karpińska – 7 miejsce.
W turnieju o Puchar Burmistrza Żukowa  prezentowali się tancerze o różnym poziomie zaawansowania, od najmłodszych zawodników będących na samym początku tanecznej drogi, w tym także solistki po bardziej zaawansowane pary.

Poniżej najlepsze wyniki elblążan.

8-9 5 T G

1 miejsce – Krzysztof Wiśniewski i Zosia Bieraga

10-11 5 T G

1 miejsce – Damian Wacławski i Michalina Ciechorska i tym samym zostali przeklasyfikowani do klasy F.

8-9 Kom 6 T F

1 miejsce – Gabriel Pietras i Julia Kawa

10-11Komb. 6 T F

2 miejsce –Szymon Nowak i Dominika  Rybska

6 miejsce – Oskar Penke i Kornelia Orzoł

10-11 E

3 miejsce -  Olaf Krawczyk i Klaudia Ulkowska

12-13 E

1 miejsce – Wiktor Walczak i Julia Skwira

12-13 C ST

3 miejsce –Krystian Dolegała i Nikola Knyszńska 

12-13 C LA

2 miejsce –Krystian Dolegała i Nikola Knyszńska 

Pow 15 D ST

1 miejsce - Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska 

Pow 15 D LA

1 miejsce - Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska 

W turnieju odbyła się również kategoria solistki, w której zatańczyło 25 dziewczynek, w tym 5 dziewczynek z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar". W tej kategorii zostały przyznane jedynie miejsca ex aequo - pierwsze i drugie. Wszystkie elbląskie tancerki tj. Paulina Olejnik, Wiktoria Sroka, Martyna Falów, Julia Urbańska, Nikita Ciepłucha zdobyły miejsce pierwsze.

 

W sobotę elbląscy tancerze udział wzięli także w XV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Jezioraka w Iławie, zdobywając sześć miejsc na podium. Poniżej najlepsze wyniki elbląskich par.

12-13 E

4 miejsce – Wiktor Walczak i Julia Skwira 

Pow. 15 D ST

1 miejsce – Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska

Pow. 15 D LA

4 miejsce – Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska

Senior I D ST

2 miejsce – Szar Jarosław i Katarzyna

3 miejsce – Tomczak Rafał i Barbara

Senior I D LA

2 miejsce – Szar Jarosław i Katarzyna

3 miejsce – Tomczak Rafał i Barbara

Senior II B LA

2 miejsce – Dziurawiec Mariusz i Agnieszka


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna