Widok z naszej kamery

Pary EKT Jantar na podium

2018-06-11,

Kategoria : Taniec

Miniony weekend obfitował w zawody taneczne. Elbląskie pary udział wzięły w czterech turniejach i na każdym zdobyły miejsca medalowe.

W sobotę tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar startowali na zawodach w Płocku i Kobylnicy.

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Falcon 2018 w Płocku najlepiej zaprezentowała się elbląska para - Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, która w kategorii 12-13 D w stylu standardowym wytańczyła 3 miejsce.

W Kobylnicy odbyła się XV OTTS Wakacjada Taneczna oraz turniej Grand Prix - GPPE FTS. W Grand Prix udział wzięła para z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Paweł Skwira i Natalia Łysko. Paweł i Natalia rywalizowali z 18 parami z klubów z całej Polski w kategorii Juniorzy Starsi GPE i wytańczyli 6 miejsce. Paweł i Natalia startowali także w ogólnopolskim turnieju w kategorii 14-15 B w stylu standardowym zdobywając pierwsze miejsce na podium. W Kobylnicy ponadto na podium stanęła elbląska para – Marcin Pilarski i Wiktora Jezierska. Marcin i Wiktoria wytańczyli srebro w stylu standardowym w kategorii pow. 15 lat C, a w stylu latynoamerykańskim w tej samej kategorii zdobyli brązowy medal.

W niedzielę, 10 czerwca tancerze z EKT Jantar wystartowali na Kleczew Dance Festival. Dwie pary wytańczyły miejsca medalowe. Nikodem Stańczewski i Julia Fidut startujący w kategorii 14-15 D, w stylu latynoamerykańskim zdobyli złoty medal, a w stylu standardowym srebrny medal. Brązowy medal przypadł w udziale parze - Paweł Szreder i Wiktoria Szymańska, która prezentowała się w kategorii 12-13 D ST.

Autor: Zyta Wrzos