Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Akademia Nauki i Kreatywności - szkolenia dla nauczycieli

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Najlepsi na Elbląskiej Lidze Tańca

2017-12-01,

Kategoria : Taniec

W piątek, 1 grudnia, dzieci z Elbląskiej Ligi Tańca będą rywalizować o tytuł najlepszych tancerzy. 

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu „Przystanek Taniec” dofinansowany ze środków Gminy Miasta Elbląg, który skierowany jest do trzech klas trzecich z trzech różnych szkół – Szkoły Podstawowej nr 11,  Szkoły Podstawowej nr 15 i Szkoły Podstawowej nr 18. Od marca do czerwca, a następnie od września do grudnia wszyscy uczniowie uczyli się tańca  towarzyskiego pod okiem instruktorów z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar". Zajęcia realizowane były na szkolnych salach gimnastycznych.

Grudniowy turniej będzie podsumowaniem projektu i sprawdzeniem nabytych umiejętności. Wszyscy uczestnicy zaprezentują się przed komisją sędziowską, która wyłoni najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Ci najlepsi zostaną uhonorowani medalami, a każdy uczestnik otrzyma upominek. Dodatkowo każda klasa zatańczy krótki układ choreograficzny z tańca nowoczesnego. Na widowni zasiądą rodzice, wychowawcy oraz dyrekcja szkół. Podczas turnieju dzieci będą mogły zobaczyć  pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu pary z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" – Marcela Tworkowskiego i Agnieszki Jankowskiej.

Podczas piątkowego turnieju zaprezentują się również uczestnicy projektu „Strzeż się tycia wybierz zdrowy styl życia”, dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu. Są to dzieci z Przedszkola nr 6, które biorą udział w zajęciach rytmiczno-tanecznych realizowanych w Centrum Tańca "Promyk" oraz uczniowie dwóch klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu, które uczą się tańca towarzyskiego na szkolnych salach. Projekt rozpoczął się we wrześniu i trwa do końca grudnia.

Turniej odbędzie się w piątek, 1 grudnia o godz. 17:00 na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Koszt biletu wynosi 5 zł/ osoba dorosła, dzieci wchodzą bezpłatnie.


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna