Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Happening w Bielicy

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Hiszpańskie rytmy - bezpłatne warsztaty

2017-10-22,

Kategoria : Taniec

Taniec flamenco to niezwykła przygoda, w którą możesz wybrać się z Centrum Tańca "Promyk" w niedzielne popołudnie - 22 października. Wstęp bezpłatny.

Flamenco to zjawisko wywodzące się z kultury andaluzyjskich Cyganów, posiadające swoje korzenie w tańcach orientalnych. Rozprzestrzeniło się w Hiszpanii wraz z przybyciem Cyganów i głównie kojarzy się z tym właśnie krajem. Jest to zjawisko, które zawiera w sobie muzykę, śpiew, strój, zachowanie i taniec. Spotkanie w Centrum Tańca "Promyk" skupione będzie na tańcu.

Flamenco to taniec bardzo wyrazisty pełen ekspresji i autentycznych emocji. W tańcu tym ręce poruszają się powoli, z niezwykłą gracją i starannością, nogi natomiast, silne i dynamiczne, wystukują skomplikowane rytmy. Jest bardzo wiele rodzajów flamenco, a najbardziej widowiskową i jednocześnie najprostszą odmianą jest Sevillanas.

- Sevillanas jest tańcem bardzo popularnym w całej Hiszpanii, tańczonym na fiestach, dyskotekach i wielu różnych imprezach – mówią organizatorzy. – Bardzo często to właśnie od niego zaczyna się naukę flamenco. Tradycyjnie tańczy się go w parach, ale można je wykonywać solo, z rekwizytami (np. wachlarz, chusta) oraz w grupie. I to właśnie ten rodzaj flamenco będzie można zobaczyć oraz zatańczyć w Centrum Tańca "Promyk".

Spotkanie pod hasłem „Hiszpańskie rytmy” odbędzie się w niedzielę, 22 października w godz. 17:00 – 19:00 w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80.

 - Spotkanie będzie bezpłatne ponieważ jest realizowane w ramach zadania „Strzeż się tycia wybierz  zdrowy styl życia”, które zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Elbląg – dodaje koordynator projektu Joanna Karpiuk.    

 

 


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna