Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora "Teraz My"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty plastyczne w Tolkmicku

2017-10-28,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Organizatorzy projektu ETNO warsztaty zapraszają dzieci i młodzież z Tolkmicka i okolic do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych z okazji 1 listopada. Zapraszamy w najbliższą sobotę, 28 października na projektowanie, szycie, klejenie, malowanie i modelowanie, a to wszystko w celu stworzenia stroju świętej postaci.

Podczas warsztatów dzieci i młodzież wykonają maski, stroje i rekwizyty adekwatne dla wybranej przez siebie postaci świętej. Zajęcia te będą miały charakter multiplastyczny. Na uczestników czeka dużo kreatywnej pracy, podczas której nabędą nowych umiejętności oraz wykorzystają te już posiadane. Dzieci i młodzież przebrani w własnoręcznie przygotowane stroje i z charakterystycznymi atrybutami wybranej świętej postaci, przejdą ulicami Tolkmicka.

Od wielu lat obserwujemy zjawisko rozpowszechniania w Polsce Halloween, zwyczaju obchodzonego 31 października, którego symbolem są dynie, duchy i czarownice. Alternatywą dla Halloween jest innowacyjny pomysł - marsz ku czci wszystkich świętych.

Warsztaty plastyczne z okazji 1 listopada odbędą się w sobotę, 28 października, w godz. 13.00 – 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku.

Szczegółowe informacje tel: 55 231-61-82 oraz e-mail: mgok3@wp.pl

 

Organizatorzy projektu: Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna