Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wakacyjne warsztaty plastyczne dla dzieci (wideo)

2020-08-03,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

„W pięć dni dookoła świata” – pod takim hasłem dzieci będą mogły spędzić wakacyjny czas na zajęciach organizowanych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na uczestników czeka międzykontynentalna przygoda z rękodziełem. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat.

Tematyka zajęć

W trakcie warsztatów dzieci poznają najciekawsze informacje nt. wybranych kontynentów. Zaczną od poznania europejskich strojów ludowych, aby móc stworzyć własną lalkę gałgankową inspirowaną wybranym regionem Europy.

Drugiego dnia maluchy przeniosą się do Azji, by zobaczyć najpiękniejsze dzieła rękodzielników i dowiedzieć się, jakie zwierzęta mieszkały w cesarskich ogrodach. Tego dnia zadaniem uczestników będzie stworzenie własnego zwierzaka. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy będą znakomicie bawić się, mając pod ręką kolorowe nici, materiały, igły.

Dzieci posłuchają również ciekawostek na temat afrykańskiej sztuki i rzemiosła. Czerpiąc inspirację z kreatywnego oraz użytkowego podejścia mieszkańców Afryki do wytwarzanych przedmiotów, uczestnicy warsztatów - przy dźwiękach djembe - wykonają pegboard, czyli tablicę na biurko, która może pełnić funkcję ozdobną lub użytkową.

Kolejny dzień letnich warsztatów poświęcony będzie najciekawszym miejscom obu Ameryk. W trakcie spotkania dzieci zaprojektują i wykonają własne łapacze snów. Plemienni Indianie do dziś łapaczom snów przypisują moc ochrony przed złymi snami. My zaś wierzymy, że warsztat pobudzi w maluchach kreatywność, a także pozwoli poznać niezwykły świat naturalnych produktów wytwarzanych własnoręcznie.

Ostatnim przystankiem naszej podróży będzie Australia. Tego dnia zadaniem uczestników będzie zatrzymanie wspomnień poprzez własnoręczne wykonanie albumu na zdjęcia. Pokażemy, jak pięknie i z pomysłem zaprojektować album w technice zwanej scrapbookingiem. Technika ta nie ma określonych reguł, co sprawia, że im bardziej kreatywnie podejdziemy do tematu, tym lepiej będziemy się bawić i ciekawszy będzie efekt końcowy.

Zapisy na zajęcia

Pięciodniowe warsztaty realizowane będą w terminie od 3 do 7 sierpnia 2020 r., w godzinach od 10.00 do 13.00, w salach plastycznych CSE „Światowid”. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt tygodniowego karnetu wynosi 250 zł. W cenę wliczone są potrzebne materiały plastyczne.

Dodatkowe informacje i zapisy: Aleksandra Bednarczuk, tel. 605 636 670, email: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl


Autor: red.

Drukuj

Filmy

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna