Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Te prace oddają charakter historii i tradycję Warmii i Mazur

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ruszyły Mediakacje w Światowidzie

2014-07-08,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Jak kreować swój wizerunek w mediach społecznościowych? Jak wypromować wytworzone przez siebie treści? Tego dowiedzą się uczestnicy Mediakacji, czyli wakacji z mediami, które właśnie rozpoczęły się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.


Slogany i chwytliwe hasła – tego pod okiem Michała Zabłockiego z portalu eMultipoetry.eu, uczyła się wczoraj (7 lipca) młodzież, która zgłosiła się do udziału w projekcie. Na początku może i było trochę teorii, ale była ona potrzebna do tego, by nagrać spot reklamowy promujący kulturę oraz portal eKulturalni.pl. Dzisiaj poznają tajniki świata blogów, w które wprowadzą ich Ula Witkowska i Wiktoria Korzeniowska autorki olsztyńskich blogów – Pełen Zlew i Przeczytaj mnie. Środa to spotkanie ze specjalistą od social mediów – Dominikiem Pokornowskim.


-  Wiemy, że młodzi ludzie doskonale potrafią poruszać się w nowych mediach – mówi Zuzanna Gajewska, redaktorka portalu eKulturalni.pl. – Ale chcemy, by korzystali z nich z głową. Pokażemy, że da się zaistnieć w Internecie i zyskać swoje grono odbiorców publikując wartościowe treści. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę na miejsce kultury w sieci, będziemy więc mówić o dostępie do informacji kulturalnych, ale również o kulturze osobistej, o zachowaniach w wirtualnej przestrzeni – dodaje autorka projektu.
W ramach praktycznych warsztatów planowane  są wyjazdy do Olsztyna, Ełku i Giżycka
- Będziemy robić gry miejskie, street arty, flash moby, harlem shake, swoje wersje teledysku „Happy”, by dotrzeć do mieszkańców i wrzucić kulturę do sieci – zapowiada Zuzanna Gajewska.


 „Mediakacje” są  częścią projektu eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach, realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i portal eKulturalni.pl.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Autor: Sylwia Warzechowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna