Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wystawa "Pracownia nr 6"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Akademia możliwości w Światowidzie

2017-06-27,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Do 27 czerwca osoby powyżej 50 roku życia mogą zgłaszać się do udziału w „Akademii możliwości”. To nowy pomysł Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu na aktywizację osób starszych.

„Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań" to program bezpłatnych warsztatów plastycznych, multimedialnych, muzycznych, z zakresu edukacji obywatelskiej, a także brydża towarzyskiego. Uzupełnieniem programu będą prelekcje i pokazy filmowe.

- Widzimy duże zainteresowanie naszą ofertą kulturalną wśród osób, które zakończyły aktywność zawodową i teraz mają więcej czasu, by rozwijać swoje zainteresowania – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Dla nich uruchamiamy kursy tańca i innej aktywności fizycznej w Centrum Tańca „Promyk”, do nich kierujemy zaproszenie na zajęcia plastyczne, czy specjalnie dobieramy repertuar kinowy. A jeśli uda nam się pozyskać środki pozabudżetowe organizujemy interdyscyplinarny cykl działań, dzięki którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jak podkreśla dyrekcja CSE „Światowid” w poprzednich latach proponowane zajęcia skupiały się na aktywności fizycznej i działaniach prozdrowotnych. Pomysł się spodobał i w „Promyku” działają grupy 50+. Tym razem organizowane będą warsztaty pozwalające zdobyć nowe umiejętności, na przykład manualne z zakresu wykorzystania różnych technik artystycznych czy kompetencje kulturalno-społeczne. Program tego zadania konsultowany był z zainteresowanymi.

- Partnerami w naszym projekcie są organizacje i instytucje na co dzień pracujące z osobami 50+, m.in. Uniwersytet III Wieku – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid” i koordynatorka działań. – To z rozmów z zainteresowanymi, podczas przeglądów piosenki seniorskiej i innych spotkań, zbieraliśmy pomysły na to, jaki powinien być program naszej „akademii”.

Od lipca do listopada 60 osób podnosić będzie swój poziom wiedzy z zakresu kultury i edukacji kulturalnej, a także wymieniać doświadczenia, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać się twórczo i artystycznie.

- Udało nam się pozyskać środki z Narodowego Centrum Kultury, które dofinansowało to zadanie – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur. – Zakończą je specjalne targi, na których swoją ofertę skierowaną do tej grupy odbiorców prezentować będą różne firmy i organizacje.

Osoby, które chcą wziąć udział w programie „Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań" mogą zgłaszać chęć udziału do 27 czerwca.

- Organizujemy także spotkanie informacyjne, na które zapraszamy 28 czerwca o godzinie 12:00 do Sali Kameralnej Kina "Światowid" - dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 w sekretariacie CSE „Światowid” w Elblągu, PL. K. Jagiellończyka 1 (I piętro, pok. 31). Szczegółowe informacje udzielane są także pod numerem telefonu: 55 611 20 89 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Ilość miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna