Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Te prace oddają charakter historii i tradycję Warmii i Mazur

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Tajemnicza i pełna magii

2012-01-04,

Kategoria : Met Opera

Co się wydarzy, gdy połączymy libretto świetnego reżysera i kompozytora Jeremy'ego Samsa złożone z dwóch dzieł Szekspira, z porządną dawką muzyki Haendla, Vivaldiego i Rameau oraz bajeczną obsadą śpiewaków operowych, m.in. Joyce DiDonato i Plácido Domingo? Powstanie „Zaczarowana wyspa". Światowa premiera w The Metropolitan Opera w Nowym Jorku i w elbląskim kinie „Światowid" w sobotę, 21 stycznia.

Miłośnicy opery barokowej w tym jednym dziele znajdą wszystko: najlepszych na świecie śpiewaków oraz wspaniałą muzykę barokowych mistrzów. Na partyturę "Zaczarowanej wyspy", inspirowanej XVIII-wiecznymi muzycznymi pastiszami i maskami, składają się arie i ansamble z oper Händla, Vivaldiego, Rameau oraz innych kompozytorów.

 

Autor libretta, Jeremy Sams, połączył w nowym dziele wątki z dwóch dramatów Williama Szekspira: kochankowie ze Snu nocy letniej Szekspira w wyniku morskiej katastrofy lądują na tajemniczej wyspie z Burzy. W ten sposób powstała zupełnie nowa, pełnospektaklowa opera, łącząca w sobie magię i tajemniczość Szekspirowskich arcydzieł z muzycznym wyrafinowaniem perełek najwybitniejszych kompozytorów baroku.

 

W spektaklu wystąpią gwiazdy światowej sceny operowej: David Daniels i Joyce DiDonato jako śmiertelni wrogowie Prospero i czarodziejka Sycorax, Plácido Domingo jako Neptun, Danielle de Niese jako Ariel oraz Luca Pisaroni jako Kaliban. Orkiestrę i śpiewaków poprowadzi mistrz gatunku William Christie, a baśniową inscenizację przygotował Phelim McDermott.

 

Opera „Zaczarowana wyspa" w kinie „Światowid" na żywo w sobotę, 21 stycznia o godz. 19.00. Cena biletu: 50 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68/76.

 

dyryguje: William Christie

obsada: Danielle de Niese (Ariel)
Lisette Oropesa (Miranda)
Joyce DiDonato (Sycorax)
David Daniels (Prospero)
Anthony Roth Costanzo (Ferdinand)
Plácido Domingo (Neptune)
Luca Pisaroni (Caliban)

 

 

Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna