Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Te prace oddają charakter historii i tradycję Warmii i Mazur

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Legendarny uwodziciel – Don Giovanni

2011-10-20,

Kategoria : Met Opera

Jedna z najdoskonalszych i najsławniejszych oper w całej historii muzyki: opowieść o legendarnym uwodzicielu - „rozpustniku ukaranym". „Don Giovanni" Mozarta w kinie „Światowid" w cyklu The Metropolitan Opera Live in HD już w sobotę, 29 października o godz. 19.00.


Genialny „wesoły dramat", czyli nieśmiertelna postać Don Juana w operowej wizji Wolfganga Amadeusa Mozarta, wspieranego literackim kunsztem librecisty Lorenzo da Ponte. Mozart nakreślił przejmującą partyturę, w której jest wszystko - tragizm, bunt, komizm, miłość, zdrada, niewinność, umiłowanie życia i moralizatorska przestroga. Opera powstała w rekordowym czasie ośmiu miesięcy. Dzieło to, po raz pierwszy wystawione w Pradze w 1787 r., w następnym roku w Wiedniu, weszło niemal natychmiast do kanonu operowego.

 

Genialny kunszt Mozarta osiąga w „Don Giovannim" swoje apogeum: wspaniała charakterystyka postaci, dramaturgia trzymająca publiczność w napięciu, wiodąca do budzącego grozę finału i przede wszystkim nieśmiertelna muzyka mistrza z Salzburga.

 

W cyklu po raz kolejny będziemy mogli podziwiać polskiego śpiewaka. Mariusz Kwiecień przynosi młodzieńczą i pełną zmysłowości interpretację wiecznego mozartowskiego antybohatera, debiutując w roli Don Giovanniego.

 

Reżyseria: nagrodzony Tony Award Michael Grandage.

 

Cena biletu: 50 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68,76


Wolfgang Amadeusz Mozart - Don Giovanni
Premiera sezonu 2011/2012

 

Obsada:
Marina Rebeka (Donna Anna),
Barbara Frittoli (Donna Elvira),
Mojca Erdmann (Zerlina),
Ramón Vargas (Don Ottavio),
Mariusz Kwiecień (Don Giovanni),
Luca Pisaroni (Leporello),
Joshua Bloom (Masetto),
Štefan Kocán (Komandor)

 

 

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna