Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kochankowie w drugim kręgu piekielnym

2013-03-16,

Kategoria : Met Opera

Jest powinność wobec rodu, jest wielka, choć zakazana miłość, jest intryga, jest i zemsta... W ramach cyklu The Metropolitan Opera. Live in HD „Francesca da Rimini”. Opera Riccardo Zandonaiego w sobotę, 16 marca, wyjątkowo o godz. 17.00 w sali kameralnej kina „Światowid”.

Czteroaktowa opera "Francesca da Rimini" oparta jest na sztuce Gabriela d'Annunzio pod tym samym tytułem. Temat zaczerpnięty jest z "Boskiej komedii" Dantego: Francesca ma poślubić jednego z synów Malatesty de Verrucchio. Gdy zostaje przedstawiona przystojnemu Paolo, przypuszcza, że to on właśnie jest jej przeznaczony i zakochuje się w nim - jak się okaże, z wzajemnością. Tymczasem w rzeczywistości ręka Franceski ofiarowana zostaje najstarszemu z braci, kalekiemu Gianciotto.

Francesca i Paolo nie mogą zwalczyć wzajemnej miłości, prowadzi to nieuchronnie do odkrycia romansu przez Gianciotto, który w finałowej scenie zabija oboje kochanków.

Powstały w początkach XX wieku melodramat Zandonai „Francesca da Rimini” powraca na scenę Met po ponad 25 latach w widowiskowej i realistycznej produkcji Piero Faggioniego. W tytułowej roli pięknej córki władcy Rawenny zmuszonej do poślubienia brutala Gianciotto wystąpi Eva-Maria Westbroek. Partię Paolo, którego naprawdę kocha bohaterka, zaśpiewa tenor Marcello Giordani.

Wszystkie opery realizowane są w językach oryginału z napisami w językach polskim i angielskim. W przerwach między aktami zawsze prezentowane są oryginalne materiały filmowe zza kulis - przygotowania, wywiady z gwiazdami, zmiany scenografii, itp.   

MET Live in HD: "Francesca da Rimini"/ Riccardo Zandonai
16 marca /sobota/ godz. 17.00
Cena biletu: 50 zł (bilet grupowy od 5 osób: 40 zł)

dyrygent: Marco Armiliato
reżyseria: Piero Faggioni
scenografia: Ezio Frigerio
kostiumy: Franca Squarciapino
choreografia: Donald Mahler
obsada: Eva-Maria Westbroek (Francesca), Marcello Giordani (Paolo), Robert Brubaker (Malatestino), Mark Delavan (Gianciotto)

 

 


Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna