Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Cyganeria

2018-02-24,

Kategoria : Met Opera

Kultowa inscenizacja „Cyganerii” Giacoma Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego po raz trzeci wraca w transmisji do kin, ale w nowej obsadzie.  Kino Światowid zaprasza 24 lutego o godzinie 18:30 na kolejną odsłonę cyklu The Met: Live in HD. 

W jednej ze swoich najsłynniejszych oper Giacomo Puccini przedstawił historię ubogiej, chorej  na suchoty hafciarki Mimi, która poznaje biednego poetę, Rodolfa. Opera Pucciniego jest romantycznym przedstawieniem biednej, ale radosnej paryskiej cyganerii zamieszkującej poddasza kamienic Montamartre’u. W „Cyganerii”  momenty beztroskiej zabawy przyjaciół z poddasza: poety, malarza, muzyki i filozofa przeplatają się z momentami, w których mówi się o chorobach, śmierci i upodleniu ubogich ludzi.
W rolach ubogiej pary zakochanych wystąpią Sonya Yoncheva i Michael Fabiano. W ubiegłym sezonie wcielili się oni w parę nieszczęśliwych kochanków w „Traviacie”. Oprócz nich w obsadzie znaleźli się m. in.: Susanna Phillips, Lucas Meachem, Alexey Lavrov, Matthew Rose, Paul Plishka.

Realizatorzy: Marco Armiliato (dyrygent), Franco Zeffirelli (reżyseria i scenografia), Peter J. Hall (kostiumy) oraz Gil Wechsler (światło).
Przedstawienie trwa około 3 godzin i 10 minut (w tym 2 przerwy).
Przedstawienie w języku oryginału (włoskim) z polskimi napisami.

Cena biletów wynosi 50/40 zł.


Autor: Aleksandra Bielska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna