Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Te prace oddają charakter historii i tradycję Warmii i Mazur

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Barokowy thriller polityczny z wątkiem romansowym

2011-11-29,

Kategoria : Met Opera

Już w najbliższą sobotę, 3 grudnia, w kinie „Światowid" kolejna opera z cyklu The Metropolitan Opera. Live in HD, obfitująca w pełne napięcia sytuacje - Rodelinda - Georga Friedricha Haendla.


Amerykańska sopranistka Renée Fleming w roli królowej Lombardii. Akcja opery rozgrywa się w VII wieku. Grimoaldo odbił Lombardię, królestwo Bertarida i zamierza zdobyć jego żonę Rodelindę.

 

Tytułowa bohaterka to królowa Lombardii, opłakująca zmarłego męża, Bertarida, którego tron zagarnął uzurpator Grimoaldo. Sytuacja Rodelindy jest szczególnie rozpaczliwa - opętany namiętnością Grimoaldo pragnie ją poślubić, a jego zausznik i zły duch, Garibaldo, grozi królowej śmiercią syna, jeśli ta nie zgodzi się na małżeństwo z Grimoaldem. Na szczęście dla Rodelindy tak tragiczne zakończenia były w operze barokowej nie do pomyślenia. Bertarido (który, rzecz jasna, żyje) powraca w przebraniu i z pomocą szlachetnego Unulfa i swej siostry Eduigi odzyskuje władzę (oraz żonę i syna). Wierność Rodelindy oraz fakt, że uzurpator Grimoaldo okazuje się mieć wyrzuty sumienia, walnie się do tego przyczyniają.

 

Zapowiedź opery - http://www.metoperafamily.org/metopera/liveinhd/LiveinHD.aspx?icamp=rodint&iloc=hptab

 

Cena biletu: 50 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68,76.


3 grudnia 2011 r., godz. 18.30
Rodelinda - G. F. Haendel

dyryguje: Harry Bicket
czas trwania: 4 godziny, 2 przerwy
Wykonawcy: Renée Fleming (Rodelinda), Stephanie Blythe (Eduige), Andreas Scholl (Bertarido), Iestyn Davies (Unulfo), Kobie van Rensburg (Grimoaldo), Shenyang (Garibaldo).

 

 

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna