Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wystawa "Pracownia nr 6"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zobacz zmagania recytatorskie

2017-04-10,

Kategoria : Konkursy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na otwarte przesłuchania do 62. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 12:00 w Galerii Nobilis.

Konkurs powstał z inicjatywy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie. Na scenie zaprezentują się młodzi i utalentowani uczestnicy, którzy staną do walki o realizację własnych marzeń, jego laureatami w przeszłości byli w końcu znani polscy aktorzy, m.in. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Jan Englert czy Michał Żebrowski. OKR stawia sobie za zadanie powrót do poezji oraz szerzenie piękna języka polskiego, który w dobie Internetu i cyfryzacji staje się coraz płytszy i uboższy.

– Zapraszamy wszystkich, którzy kochają literaturę, a także tych, którzy sami czują, że mają zdolności recytatorskie, wokalne lub teatralne – informują organizatorzy. – Otwarte przesłuchania są skierowane właśnie do osób, którym zabrakło odwagi, by samemu zgłosić się do konkursu. Przyjdź i na własne oczy przekonaj się, jak wygląda realizacja takiego przedsięwzięcia, a może w przyszłym roku to właśnie Ty zaprezentujesz się na scenie…

Przesłuchania odbędą się w trzech kategoriach. Po jednej uczestniczce zaprezentuje się w poezji śpiewanej oraz w teatrze jednego aktora. Uczennice ze szkół ponadgimnazjalnych zaprezentują utwory m.in. z repertuaru Jana Twardowskiego i Agnieszki Osieckiej. Ośmiu uczestników stanie do walki w zmaganiach recytatorskich: pięć w kategorii młodzieżowej i trzy osoby dorosłe. Zaprezentują oni znane utwory autorstwa Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Cypriana Kamila Norwida, a nawet polskie przekłady Fiodora Dostojewskiego i Maria Puza.

Najlepsi uczestnicy mogą liczyć na kwalifikację do etapu wojewódzkiego. Stamtąd już prosta droga do finałowego przeglądu w Warszawie, by stanąć do walki o główne nagrody.

Eliminacje rejonowe organizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Przesłuchania odbędą się w poniedziałek 10 kwietnia na Scenie na Piętrze o godzinie 12:00. W zespole jurorskim zasiądą Alicja Kochańska z Teatru im. Jaracza w Olsztynie oraz Elwira Załoga z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.


Autor: Sebastian Czarnecki

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna