Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Dyktanda o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zobacz i posłuchaj młodych wokalistów!

2014-11-08,

Kategoria : Konkursy

 Najwięcej chętnych zgłosiło się w kategorii szkoły podstawowe, a najczęściej wybieranym utworem jest piosenka pt. „Za młodzi, za starzy” i „Szczęśliwej drogi już czas”. W sobotę, 8 listopada od godziny 9 do 13 w dużej sali Kina „Światowid” odbędą się przesłuchania w  konkursie wokalnym organizowanym pod hasłem „Jedzie pociąg z daleka”. Wstęp jest wolny.

 

Konkurs, organizowany przez CSE „Światowid” oraz Towarzystwo Muzyczne „Eroica” ma promować młode talenty wokalne i wspierać aktywność artystyczną dzieci i młodzieży, a także popularyzować twórczość Ryszarda Rynkowskiego.

- Do konkursu zgłosiły się 32 osoby m.in. z Elbląga, Pasłęka, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, ale także z Kaliningradu – informuje Magdalena Czarnocka-Kaptur z CSE „Światowid”. - Uczestnicy wykonają pod dwie zwrotki utworów – jednego z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, który patronuje temu konkursowi, i drugiego, dowolnego.

Młodzi wokaliści prezentować się będą do podkładów muzycznych, a oceniać ich będzie jury w składzie:  Jolanta Wójcik, polonistka, nauczycielka w Zespole Szkół Muzycznych w Elblągu, Marta Osowska-Utrysko, pianistka, teoretyk muzyki i pedagog oraz Anna Fedorowicz, studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku i stypendystka konkursów wokalnych.

Udział w takim konkursie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości, obycia ze sceną i publicznością oraz poddania się ocenie profesjonalnej komisji, która oceniając występy będzie brała pod uwagę intonację, emisję głosu, dykcję, umiejętności wokalne i ogólny wyraz artystyczny.
Jury przyzna nagrody rzeczowe i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Uczniowie szkół podstawowych prezentować się będą od 9 do 11, gimnazjaliści od 11.30 do 12.30, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych od 12.30 do 12.45. 

Kolejność przesłuchań w załącznikach.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna