Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Dyktanda o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa fotografii „Elbląg wczoraj i dziś”

2014-10-28,

Kategoria : Konkursy

Wystawę fotografii „Elbląg wczoraj i dziś” można już oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy wejściu do Kina Światowid. Dzisiaj, 28 października, odbyło się także wręczenie nagród najlepszym uczestnikom gry miejskiej oraz konkursu fotograficznego.

- Gra miejska odbyła się w czterech kategoriach i w tych kategoriach przyznane zostały nagrody dla uczestników, którzy otrzymali największą liczbę punktów – mówi Marta Derlukiewicz, koordynator projektu „Spacer w przeszłość”. - Wśród szkół podstawowych I miejsce zdobyli przedstawiciele klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu, natomiast II miejsce Szkoła Podstawowa nr 12.

W kategorii gimnazjów wygrało Gimnazjum nr 1, a II miejsce zajęło Gimnazjum nr 6. Wśród szkół ponadgimnazjalnych na pierwszym i drugim miejscu uplasowały się drużyny z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych: „Krwawy Dwulit” i „VIP”. Nagrodzone zostały także drużyny w kategorii „mieszkańcy Elbląga i turyści”. Tu największą liczbę punktów zdobyła drużyna „Hugo”, a II miejsce „Supermenki”.

Spotkanie było połączone z pokonkursową wystawą fotografii „Elbląg wczoraj i dziś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonać zdjęcie, zachowując tą samą perspektywę, która jest pokazana na archiwalnym zdjęciu Elbląga.

- Konkurs wygrała Maria Wachowicz, która swoim zdjęciem zachwyciła jurorów. Kolejne miejsca przypadło Patrycji Cieślik i Arkadiuszowi Nojkowi. Zdjęcia nagrodzone oraz wyróżnione w konkursie „Elbląg wczoraj i dziś” znalazły się na wystawie, którą można oglądać do końca listopada na dolnym holu CSE „Światowid”. Po zakończeniu wystawy każda szkoła lub instytucja kulturalna będzie mogła bezpłatnie ją wypożyczyć - dodaje Marta Derlukiewicz.

  

Projekt „Spacer w przeszłość” dofinansowany został ze środków Muzeum Historii Polskiej w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna