Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

OFSS "...czy to jest kochanie?" 2019 - przesłuchania

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Taniec jest wokół nas!”

2015-10-09,

Kategoria : Konkursy


Jury w składzie: Benedykt Kroplewski - artysta plastyk,  Ewa Łukiewska - artysta plastyk , Ewa Bednarska-Siwilewicz - instruktor plastyki oraz Teresa Miłoszewsk - oligofrenopedagog przyznało nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu "Taniec jest wokół nas".

 

Konkurs „Taniec jest wokół nas!” jest częścią projektu „Let’s dance together” w ramach Programu Erasmus+ Akcja Sport: Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe (Call for proposals 2014 — EAC/S11/13), którego głównym działaniem jest organizacja międzynarodowej imprezy sportowej o wymiarze europejskim – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.

Projekt ma na celu wypromowanie sportu tanecznego jako dziedziny sportowej, którą mogą uprawiać wszyscy niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Sport taneczny może być nie tylko ciekawą formą spędzania wolnego czasu, ale również poprzez intensywny ruch  i systematyczne treningi prowadzić do poprawy kondycji fizycznej  i sprawności ruchowej.

Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 Na konkurs wpłynęło 769 prac wykonanych przez 758 uczestników z Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Czech i Polski. Uczestnicy konkursu to dzieci i młodzież szkolna, podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych, uczestnicy pozaszkolnych zajęć plastycznych  w pracowniach artystycznych  i ośrodkach kultury. Mieszkańcy 119 miejscowości w kraju oraz z zagranicy.

Najwięcej prac nadesłano w kategorii dziecięcej, dlatego też decyzją jury w tej kategorii dokonano podziału na dodatkowe kategorie wiekowe.

 

Prace oceniano w kategoriach wiekowych:

- dzieci: 7 - 10 lat

- dzieci 11 -13 lat

- młodzież 14 -18 lat

- dorośli – powyżej 18 lat.

Jury w składzie:

- Benedykt Kroplewski, artysta plastyk – przewodniczący jury

- Ewa Łukiewska, artysta plastyk – członek jury

- Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki – członek jury

- Teresa Miłoszewska, oligofrenopedagog – sekretarz jury

przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA DZIECI 7-10 LAT:

I miejsce – Agnieszka Stachowiak, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie

II miejsce – Agata Widaj, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

III miejsce – Wiktoria Burkot, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi

 

Wyróżnienia:

- Ilona Miarka, PSP Třinec, Czechy

- Miłosz Ozdarski, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Maja Krajewska, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Jan Kruszik, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Joanna Najbar-Ciniewska, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Natalia Kłudka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie

- Jakub Domian, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie

- Agnieszka Ozdarska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Roksana Bojanowska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Patryk Grzędowski, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy.

 

KATEGORIA DZIECI 11-13 LAT:

I miejsce – Amelia Zgama, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

II miejsce – Izabela Oduncu, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

III miejsce – Kornelia Furca, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

 

Wyróżnienia:

- Julia Płuska, Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie

- Julia Smoła, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie

- Marta Stępniak, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Oliwia Kruszka, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Iga Kamińska, Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie

- Lidia Czułnowska, Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie

 

 

KATEGORIA MŁODZIEŻ 14-18 LAT:

I miejsce – Aleksandra Uljańczyk, Państwowa Plastyczna Szkoła Średnia im. Tarasa Szewczenki w Kijowie/Ukraina

II miejsce – Wiktoria Migdar, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlicach

III miejsce – Aleksandra Majka, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlicach

ex aequo – Martyna Staneczek , Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

 

Wyróżnienia:

- Małgorzata Gwiaździńska, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim

- Jan Kiedrowicz, Zespół Oświatowy, Publiczne Gimnazjum w Liniewie

- Nina Dziwoki, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku

- Karolina Wardecka, Pracownia Plastyczna „Koloryt”, Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim

- Bogdana Bożok, Państwowa Plastyczna Szkoła Średnia im. Tarasa Szewczenki  w Kijowie/Ukraina

- Emilia Gawrylak, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

 

KATEGORIA DOROŚLI, POWYŻEJ 18 LAT:

I miejsce – Weronika Kozaczko, Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

II miejsce – Magdalena Zieleźny, Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

III miejsce – Alicja Guzik, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

 

Wyróżnienia:

- Hanna Wróblewska, Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

- Maja Kołucka, Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

- Mateusz Wierzchowski, Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie

- Monika Bodenszac, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku

 

Ponadto jury wyróżniło prace tytułem udziału w wystawie:

- Oliwia Stołowska, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

- Karolina Połeć, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

- Marta Łukowicz, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie

- Aleksandra Biedrzycka, Józefów

- Pola Chulaszek, MDK w Oświęcimiu

- Natalia Rabczak, Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej

- Martyna Barczak, Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim

- Martyna Pietrzak, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie

- Hanna Nowakowska, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie

- Diana Niczyporuk, Gimnazjum nr 1 w Józefowie

- Bartłomiej Matusiak, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie

- Magdalena Majewska, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie

- Magdalena Kalinowska, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Izabela Zawadzka, PSP Třinec, Czechy

- Dominika Gnacik, Kółko plastyczne, świetlica wiejska w Celinach

- Jakub Klana, Częstochowa

- Marianna Piecuch, MDK w Gorlicach

- Marta Wolska, Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu

- Helena Hojda, Młodzieżowy Dom Kultury im.K.Makuszyńskiego w Zamościu

- Amelia Hołdys, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie

- Emilia Chrzanowska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie

- Jędrzej Maćkowiak, Rydzyński Ośrodek Kultury, Rydzyna

- Julia Radzikowska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64w Bydgoszczy

- Solomija Siwak, Szkoła Artystyczna Mylniw, region Równe, Ukraina.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie, życzą dalszych sukcesów artystycznych.

 

                                                                   

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna