Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyniki konkursu „Taniec i ja”

2014-04-22,

Kategoria : Konkursy

W środę, 16 kwietnia  rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Taniec i ja”. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac wśród których jury wybrało najlepsze - te zostaną nagrodzone i pokazane na wystawie, którą od 25 kwietnia będzie można oglądać w CSE ŚWIATOWID.

Na konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zostało nadesłanych kilkadziesiąt prac z różnych elbląskich przedszkoli: Przedszkola nr 17, Przedszkola nr 33, Przedszkola nr 31, Przedszkola nr 6, Niepublicznego Przedszkola Przyjaciele Kubusia, Przedszkola nr 3. Konkurs skierowany był do najmłodszych 5-6-letnich miłośników tańca, a jego tematem przewodnim było hasło „Taniec i ja”.

- Wśród nadesłanych prac techniki były bardzo różne - malarskie, rysunkowe, kolaż, wykonane pastelami suchymi i olejnymi – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktorka plastyki w CSE "Światowid" i członek komisji. – Dzieci bardzo ciekawie ujęły temat i nie łatwo było wybrać te najlepsze. Oceniana była kompozycja, pomysł i samodzielność wykonania pracy.

Jury w składzie:

Ewa Bednarska-Siwilewicz - instruktorka plastyki w CSE "Światowid"

Helena Wojciechowska - - instruktorka plastyki w CSE "Światowid"

Postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce - Paweł Adamowicz, Przedszkole nr 17 w Elblągu

Laureat otrzyma miesięczny karnet na zajęcia taneczne w CT Promyk oraz podwójne zaproszenie na Konfrontacje Taneczne czyli turniej tańca nowoczesnego, który odbędzie się 18 maja w CSE Światowid

II miejsce ex quo - Maja Jabłońska i Lena Śpiołek, Przedszkole Przyjaciele Kubusia w Elblągu

Dziewczynki otrzymają miesięczny karnet na zajęcia taneczne realizowane w CT Promyk

 

 

 

 

 

 

 

III miejsce - Weronika Bartoszewska z Przedszkola nr 6 w Elblągu

Nagrodą za miejsce III jest podwójne zaproszenie na Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne, które odbędą się 18 maja w CSE Światowid. 

Ponadto jury wyróżniło prace:

Katarzyna Jaśkiewicz, Przedszkole nr 17

Otylia Walińska, Przedszkole nr 31

Ksawery Grynis, Przedszkole nr 17

Aniela Szpara, Przedszkole nr 17

Filip Pohlid, Przedszkole nr 3

Nadesłane prace będzie można obejrzeć na wystawie prezentowanej w dolnym holu CSE Światowid w okresie od 25 kwietnia do 18 maja.

Wszystkim Laureatom oraz ich Opiekunom serdecznie gratulujemy!


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna