Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wernisaż Liceum Plastycznego

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wielkanocne konkursy

2014-04-12,

Kategoria : Konkursy

Przed świętami wielkanocnymi, tradycyjnie już w ŚWIATOWIDZIE, odbędzie się impreza pod nazwą „Pogrzeb żuru i śledzia”. Ma ona bogaty program – to nie tylko jarmark sztuki ludowej czy kiermasz żywności naturalnej, ale również mnóstwo innych atrakcji, w tym dwa konkursy  - plastyczny na zwierzątko wielkanocne i kulinarny na świąteczne ciasto.

Ponad 50 wystawców, którzy zaprezentują wyroby rękodzielnicze, a także stoiska z żywnością tradycyjną i naturalną, a nawet kosmetyki z naturalnych składników - wszystko to znajdzie się na Jarmarku Sztuki Ludowej i Kiermaszu Żywności Tradycyjnej, które odbywają się w ramach przedwielkanocnej imprezy pn. „Pogrzeb żuru i śledzia” w Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID.

Oprócz tego, podczas imprezy zaplanowane zostały również zajęcia dla dzieci. Będzie to malowanie figurek gipsowych pod okiem instruktorki plastyki oraz malowanie jajca na holu głównym. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali rozstrzygnięcie dwóch konkursów – „Zwierzątko wielkanocne” i „Baba z Mazur(kami)”.

Celem pierwszego konkursu jest propagowanie tradycji wielkanocnych oraz stworzenie  okazji do indywidualnych działań artystycznych. Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie zwierzątka wielkanocnego (np. kurczaczka/ baranka/ króliczka) – technika i kompozycja dowolna. W konkursie mogą wziąć udział dzieci do lat 10,  a każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Na prace organizatorzy czekają do 11 kwietnia do godz. 16.00. Można je przynosić do Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID do pokoju nr 38a. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali trzy nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na seans filmowy do Kina Światowid, przyznane zostaną również wyróżnienia w postaci zaproszeń na seans filmowy do Kina Światowid.

Przedmiotem drugiego konkursu będą tradycyjne wypieki wielkanocne, a celem propagowanie tradycji wielkanocnych oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań kulinarnych i wymiany kulinarnych doświadczeń. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 wypieków. Zgłaszać można wyłącznie nienaruszone wypieki. Prace muszą zostać dostarczone do organizatora konkursu w dniu 12 kwietnia do godz. 11.00 (CSE Światowid -  hol główny). Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali trzy nagrody rzeczowe oraz zaproszenia za seans filmowy  do Kina Światowid, a także  dwa wyróżnienia w postaci zaproszeń na seans filmowy do Kina Światowid. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w dniu 12 kwietnia (podczas Pogrzebu Żuru i Śledzia) ok. godz. 13:00 na holu głównym w CSE Światowid.  

Regulaminy konkursów dostępne są w załączeniu poniżej artykułu.


Autor: Edyta Bugowska

Drukuj

Pliki

  • video-iconRegulamin konkursu Zwierzątko wielkanocnePobierz
  • video-iconRegulamin konkursu Baba z Mazur(kami)Pobierz
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna