Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

OFSS "...czy to jest kochanie?" 2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Przytulam, bo lubię - pokaz filmowy i konkurs plastyczny

2017-05-10,

Kategoria : Konkursy

Kino Światowid zaprasza do udziału w elbląskiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem "Przytulam, bo lubię", inspirowanego nowym serialem animowanym dla dzieci. Akcja odbywać się będzie w kilkudziesięciu miastach w Polsce i ma na celu uczenie dzieci oraz ich bliskich znaczenia małych gestów i słów, niezbędnych w tworzeniu i utrzymywaniu dobrych relacji.

Konkurs plastyczny "Przytulam, bo lubię" skierowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zadaniem uczestników jest wykonanie kreatywnej pracy plastycznej obrazującej stwierdzenie:„Przytulam, bo lubię”. Technika i forma realizacji zadania są dowolne – liczy się pomysłowość i jakość wykonania. Prace należy dostarczyć do kasy lub biura Kina Światowid do 10 maja 2017 roku. Laureaci zostaną wyłonieni przez komisję konkursową, a autorzy prac, które zostaną uznane za najciekawsze, otrzymają nagrody rzeczowe.

Inspiracją dla konkursu "Przytulam, bo lubię" jest premiera najnowszego polskiego serialu animowanego "Przytul mnie", kierowanego do dzieci w wieku 4-6 lat. To podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący wyjątkową relację między Tatą Misiem a Małym Misiem, zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki "Proszę mnie przytulić" Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

– Myślę, że najważniejszym tematem, jaki poruszamy w serialu jest to, że bez względu na wszystkie głupoty i przeciwności losu, które mogą się nam przydarzyć, miłość sprawia, że znów się uśmiechamy – mówi Bartosz Wierzbięta, scenarzysta serialu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w sobotę, 13 maja 2017 roku w Kinie Światowid. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz wybranych odcinków serialu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat projektu "Przytulam, bo lubię" można znaleźć na stronie serialu.

O serialu pt. Przytul mnie
reż. Mateusz Jarmulski, Polska 2017

Bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywają wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi.

- "Przytul mnie" jest serialem, który w zabawny sposób portretuje więź ojca ze swoim małym synkiem – mówi Grzegorz Wacławek, producent i pomysłodawca serialu. – Kluczem do zrozumienia tej relacji jest zaufanie i otwartość na potrzeby drugiej osoby. To serial, z którego zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli wynieść bardzo wiele.

Autorem scenariusza jest Bartosz Wierzbięta - twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak "Shrek", "Madagaskar" czy "Sing".

Koordynacja projektu: Momakin

Regulamin konkursu plastycznego "Przytulam, bo lubię" w załączeniu.


Autor: Karolina Śluz

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna