Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

63. OKR - eliminacje

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY „CERAMIONÓW”

2017-12-18,

Kategoria : Konkursy

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, w tym roku został zorganizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu już po raz osiemnasty. Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Jantar”. Otwarcie pokonkursowej wystawy, połączone z uroczystym wręczeniem nagród, odbędzie się 18 grudnia 2017 r. o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

 PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „CERAMIONY” W DNIU 11 GRUDNIA 2017 R.

Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 185  prac. Pomimo, iż wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania, jak i doboru tematów.  Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.

W konkursie wzięło udział 50 placówek - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski:

1. Dębnowski Ośrodek Kultury

2. Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli

3. SENSUAL – Autorska Pracownia Ceramiki

4. Niepubliczne Przedszkole „Nutka” w Piasecznie

5. Pszczyńskie Centrum Kultury w Pszczynie

6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach

7. Szkoła Podstawowa im. W. Jagiełły w Starych Skoszewach

8. Laura Szpak, Bielsko-Biała

9. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie

10. Pracownia Plastyczna Studio ACM

11. Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rybniku, Zespół „Przygoda”

12. Miejski Dom Kultury w Redzie

13. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

14. Gabriela Korycińska z Podkowy Leśnej

15. Polkowickie Centrum Animacji

16. Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

17. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku

18. Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu

19. Emilia Dworek z Piotrkowa Trybunalskiego

20. Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu

21. Cyprian Maciąg z Wrocławia

22. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

23. Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie

24. Szkoła Podstawowa im. 4 Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach

25. Liceum Plastyczne im J. Matejki w Nowym Wiśniczu

26. Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach

27. Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

28. Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

29. Zakład Poprawczy w Gdańsku

30. Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu

31. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

32. Adrian Pienczke

33. Blanka Kalinowska z Gronowa Elbląskiego

34. Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

35. Kateryna Maciukaja, Łódź

36. Sylwia Pienczke, Kąpino

37. Adam Pienczke, Kąpino

38. Magdalena Martin, Elbląg

39. Sabina Gadzała, Elbląg

40. Katarzyna Mytych, Elbląg

41. Katarzyna Szustek, Elbląg

42. Arleta Skowronek, Nowy Dwór Gdański

43. Milena Strehlau, Elbląg

44. Wejherowskie Centrum Kultury

45. Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej – ŚDS Lazarus

46. Fundacja „Sprawni Inaczej”

47. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie

48. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach

49. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Olsztynie

50. Szkoła Podstawowa nr 30 im. K. Wielkiego w Lublinie

 

Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje  z zakresu ceramiki.

 

W dniu 11 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie:

 

  • Marta Derlukiewiecz-Kogut - etnolog
  • Zbigniew Szmurło – artysta plastyk
  • Wojciech Sęczawa – artysta plastyk
  • Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid”, sekretarz konkursu

wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

KATEGORIA DZIECI:

I miejsce

Nagroda zespołowa - Nikola Sikorska, tytuł „Gady” i Martyna Wojtysiak, tytuł „Krokodyl” z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

Katarzyna Olczak, tytuł „Miś”, Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Janowie

II miejsce

Jakub Stupkiewicz, tytuł „Krzywy Domek na Żuławach”, Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie

Marta Matkowska, tytuł „Foka”, Pracownia Plastyczna Studio ACM w Gliwicach

 

III miejsce

 

Maja Kot, tytuł „Smok”, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rybniku, Zespół „Przygoda”

 

Nagroda zespołowa  - dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Redzie -  Zuzanna Mamet, tytuł „Ciasteczkowy potwór”, Weronika Glock, tytuł „Miasteczkowy potwór”, Agata Miksza, tytuł „Elmo”, Karolina Glock „Kermit”, Zofia Bogorodź, tytuł „Kafelek z imieniem”, Kalina Mielewczyk, tytuł „Niedźwiedź”

 

Wyróżnienia

 

Wyróżnienie zespołowe - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu:  Emilia Adamczyk, tytuł „Królowa kryształów”, Kornelia Drabik, tytuł „Ośmiornica baletnica”, Nikola Rokosa, tytuł „Królowa ryb”, Zuzanna Kosz, tytuł „Syrena Amelia jedzie na mecz koszykówki”, Weronika Przystalska, tytuł „Królowa ryb”, Leonardo Łakatosz, tytuł „Pływający kot, który gra w piłkę”, Roksana Drabik, tytuł „Syrenoryba”, Jakub Langiewicz, tytuł „Kolorowy rekin”, Wiktoria Szendzielorz, tytuł „Ryboptak”, Anna Derbom, tytuł „Ośmiornicz Skarbnik”

 

Wyróżnienie zespołowe - dzieci z sekcji ceramicznej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

 

Bartosz  Niemczynowski, tytuł „Dino”, Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli

Igor Maciejewski, tytuł „Sahara”, Dębnowski Ośrodek Kultury

Magdalena Stoch, bez tytułu, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”

Natalia Gomola, bez tytułu, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

KATEGORIA MŁODZIEŻ:

I miejsce

Anastazja Rożeńska, tytuł „Zając”, Liceum Plastyczne w Gdyni

Sabina Sznajder, bez tytułu, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu

II miejsce

Marcel Śliwiński, tytuł „Prosiak”, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

Zuzanna Racut, tytuły: „Waza” i „Forma ażurowa, dekoracyjna”, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu

III miejsce

Aleksandra Sowińska, tytuł „forma I, forma II, forma III”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Wyróżnienia

Marcin Łebek, tytuł „Niebieski słoń”, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

Elżbieta Krajewska, tytuł „Piesek”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Katarzyna Iermolaieva, tytuł „Neptun”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Jakub Krzyszpin, tytuł „ Smok brunatny”, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach

Julia Duda, tytuł „ Townhouse at night”, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach

Agnieszka Zamasz, tytuł „Psia dola”, Klub Osiedlowy Uszatek TSM OSKARD Tychy

Martyna Horbas, tytuł „Koralowa misa”, Polkowickie Centrum Animacji

Maria Chodzińska, tytuł „Nauka pływania”, Liceum Plastyczne w Gdyni

KATEGORIA DOROŚLI:

I miejsce

Kateryna Maciukaja z Łodzi, tytuł „Ceramiczny obraz”, zgłoszenie indywidualne

Anna Wichnowska, tytuł „Kura”, Miejski Dom Kultury w Redzie

II miejce

Sabina Gadzała z Elbląga, tytuł „Ptaki”, zgłoszenie indywidualne

Marta Tempińska, tytuł „Krowo-kury”, Miejski Dom Kultury w Redzie

III miejsce

Sławomir Byrdy, tytuł „Arka Noego”, Fundacja „Sprawni inaczej”

Lucyna Wilkowska, tytuł „Bałtycka nimfa”, Wejherowkie Centrum Kultury

Piotr Kant, tytuł „Koty”, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Olsztynie

Wyróżnienia

Katarzyna Mytych z Elbląga, bez tytułu, zgłoszenie indywidualne

Małgorzata Bogorodź, tytuł „Lampa sposób na teściową”, Miejski Dom Kultury w Redzie

Sylwia Pienczke, tytuł „Nadmorska skarpa”, zgłoszenie indywidualne

Milena Strehlau z Elbląga, bez tytułu, zgłoszenie indywidualne

Arleta Skowronek z Nowego Dworu Gdańskiego, zgłoszenie indywidualne

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XVIII Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna