Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

"Oczytana szkoła” - popisz się znajomością literatury i zgarnij nagrody dla swojej klasy/szkoły!

2019-12-18,

Kategoria : Konkursy

Quizy, zagadki, kalambury – chcesz sprawdzić jak dobry jesteś z literatury? Wraz z drużyną weź udział w Finale Olimpiady „Oczytana Szkoła”.

Centrum Spotkń Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza do udziału w Olimpiadzie pn. "Oczytana szkoła".  Zapraszamy drużyny (uczniów szkół podstawowych z klas VI–VIII) na literackie zmagania pełne edukacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Drużyna musi liczyć 5 członków wytypowanych przez wychowawcę lub nauczyciela. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub różnych klas z jednej szkoły.
Konkurencje będą takie same dla wszystkich drużyn, poruszymy zagadnienia z lektur przerabianych w klasach V - VII, zatem wskazane jest, by w drużynie znaleźli się uczniowie z każdego przedziału wiekowego. Każdej drużynie musi towarzyszyć opiekun (nauczyciel) oraz pozostali uczniowie z klasy (jako publiczność). Podczas zabawy przewidziane dodatkowe pytania i nagrody dla publiczności.
Nagrodami dla zwycięzców będą książki, gry edukacyjne oraz gadżety. Olimpiada będzie jednym z punktów Bajecznego Happeningu podsumowującego projekt pn. "Witajcie w szkolnej bajce! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Finał Olimpiady "Oczytana Szkoła" odbędzie się 18 grudnia o godz. 11:00 w Dużej Sali Kina Światowid.

Zgłoszenia można przesyłać do 11 grudnia mailem, faxem lub pocztą. Regulamin, wykaz lektur i karta zgłoszenia dostępne są w załączeniu. 


Autor: red.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna