Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Dyktanda o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Śniło mi się, że...

2014-09-30,

Kategoria : Konkursy

- Senne światy od zawsze stanowiły źródło inspiracji dla artystów. Tym razem pragniemy, aby stały się one natchnieniem dla dzieci – mówi Helena Wojciechowska, instruktorka plastyki w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

 

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Przypomnieć sobie swój ulubiony sen: zabawny lub straszny i przełożyć wyśnioną historię na papier, a następnie nadać swej pracy tytuł dokańczając zdanie: "Śniło mi się, że..."

- Nie chcemy ograniczać dziecięcej kreatywności, dlatego proponujemy wachlarz plastycznych środków za pomocą których wypowiedzieć będzie się mógł mały twórca: malarstwo, grafika, collage, rysunek, techniki mieszane, szczegółowo odzwierciedlona scena ze snu lub luźna impresja na temat, a także... komiks – dodaje Helena Wojciechowska.

Wszystko to ma do wyboru uczestnik konkursu. Praca musi jedynie zmieścić się na jednej kartce w formacie od A3 do A0. Konkurs kierowany jest do uczestników wychowania pozaszkolnego, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych województw: podlaskiego, pomorskiego oraz warmińsko- mazurskiego. Na prace czekamy do 15 listopada.

Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych – klasy I – III, uczniowie szkół podstawowych – klasy IV – VI oraz uczniowie szkół gimnazjalnych. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna