Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Dyktanda o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Elbląg wczoraj i dziś

2014-08-14,

Kategoria : Konkursy

Oglądałeś już wystawę przy remontowanej wieży katedralnej? Weź więc udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Pokaż na zdjęciach, jak miejsca przedstawione na planszach wyglądają obecnie. Na zwycięzców czekają karty upominkowe do EMPIK-u.

 

- Między Katedrą św. Mikołaja a fontannami znajduje się wystawa, na której prezentowanych jest dziesięć miejsc przedstawiających stary Elbląg – mówi Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu „Spacer w przeszłość. - Zadaniem uczestników konkursu jest sfotografowanie wybranego miejsca, lub miejsc, spośród dziesięciu prezentowanych na planszach.

Formularz zgłoszeniowy wraz ze zdjęciem należy przesłać lub dostarczyć osobiście do organizatora konkursu na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg, z dopiskiem: Konkurs fotograficzny „Elbląg wczoraj i dziś”.

- Zdjęcie należy wykonać z zachowaniem tej samej perspektywy co pierwowzór – wyjaśnia Marta Derlukiewicz.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są poniżej. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55 611 20 50 oraz pisząc na maila: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl.

- Nagrodami głównymi w konkursie są karty upominkowe EMPIK. Dodatkowo zdjęcia uczestników nagrodzonych w konkursie „Elbląg wczoraj i dziś” umieszczone zostaną na kartach do gry edukacyjnej "Elbląg memory". Zorganizowana zostanie także wystawa fotograficzna, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia nadesłane na konkurs i archiwalne zdjęcia Elbląga – dodaje Marta Derlukiewicz.

Termin nadsyłania fotografii upływa 6 września 2014 r. Decyduje data wpływu do siedziby Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Konkurs fotograficzny „Elbląg wczoraj i dziś” realizowany jest w ramach projektu „Spacer w przeszłość” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.


Autor: Sylwia Warzechowska

Drukuj

Pliki

  • video-iconREGULAMIN + FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYPobierz
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna