Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wernisaż Liceum Plastycznego

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

CERAMIONY

2013-12-10,

Kategoria : Konkursy

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, organizowany od wielu lat przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, cieszy się dużym powodzeniem. Inspiruje i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Daje szansę wszystkim jego uczestnikom na pokazanie swoich prac i konfrontację ich umiejętności.

Na tegoroczną – 14. już edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY, wpłynęło 181 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit.

W konkursie wzięło udział 31 szkół, ośrodków kultury, warsztatów terapii zajęciowej i organizacji pozarządowych z całej Polski.

Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje  w pracowniach  ceramicznych.

Wiele prac inspirowanych było postacią człowieka. Na konkurs nadesłano również naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.

Spośród wielu, bardzo różnorodnych prac, w dniu 5 grudnia 2013 r. w CSE „Światowid”, jury w składzie:

  • Marta Demko – historyk sztuki
  • Paweł Konopka – artysta plastyk
  • Edyta Siwek – artysta plastyk
  • Teresa Miłoszewska – oligofrenopedagog,

wybrało te najlepsze oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli i osoby niepełnosprawne.

            Podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem  wystawy prac oraz wręczeniem nagród odbędzie się 10  grudnia 2013 r. o godzinie  18.00 w Galerii Nobilis CSE Światowid w Elblągu.


Autor: Teresa Miłoszewska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna