Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Akademia w Centrum Nauki Kopernik

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ceramiony rozstrzygnięte

2014-12-17,

Kategoria : Konkursy

Około 200 prac m.in. z Zakopanego, Warszawy, Krakowa, Bydgoszczy, Drezdenka i Tarnowskich Gór zostało zgłoszonych do Ogólnopolskiego Konkursu „Ceramiony”. Otwarcie wystawy, połączone z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 17  grudnia o godzinie  13.00 w Galerii Nobilis CSE „Światowid”  w Elblągu.

 

- Ogólnopolski Konkurs „Ceramiony”, organizowany od 15 lat przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, cieszy się dużym powodzeniem – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, koordynator konkursu. -  Konkurs ten inspiruje i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.  Daje szansę wszystkim jego uczestnikom na pokazanie swoich prac i konfrontację ich umiejętności.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 186 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit. W konkursie wzięły udział 42 placówki - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe i osoby prywatne z całej Polski.

- Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje  w pracowniach  ceramicznych. Na konkurs nadesłano naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne – dodaje Ewa Bednarska – Siwilewicz.

Otwarciu wystawy pokonkursowej będą towarzyszyły warsztaty ceramiczne i plastyczne pt. „Dzieła rąk”, które rozpoczną się 17 grudnia o godz. 11.00. Poprowadzi je plastyk Ewelina Leszkowska.

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Ceramiony”

 

KATEGORIA DZIECI:

 

I miejsce ex aequo

Zuzanna Karaś, l.10, Centrum Promocji Kultury Drezdenko, opiekun artystyczny Magdalena Kowalczyk

Karolina Tatała, l.12, Centrum Promocji Kultury Drezdenko, opiekun artystyczny Magdalena Kowalczyk

II miejsce ex aequo

Zuzanna Orzechowska, l. 10, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlice, opiekun artystyczny Danuta Słyś-Tohl

Paulina Brońska, l. 12 , Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun artystyczny Danuta Słyś-Tohl 

III miejsce ex aequo 

Sara Cichoń, l. 10, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Jutrzenka Zakopane, opiekun artystyczny Anna Szewczyk

Martyna Horbas , l.13, Polkowickie Centrum Animacji Polkowice,  opiekun artystyczny Alicja Giejson –Dwernicka

Wyróżnienia:

Filip Bagnicki, Dąbrowa Górnicza

Oliwia Reinhardt, l.10, Ośrodek Kultury w Będzinie

Alicja Sojka, l.9, Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego, opiekun artystyczny Barbara Studziżba

 

KATEGORIA MŁODZIEŻ:

 

I miejsce:

Paulina Stokowska, l. 19, Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" Wrocław, opiekun artystyczny Dorota Korzeniewska

 

 

II miejsce ex aequo

Dorota Bojarska, Prywatne Gimnazjum Akademickie nr 6 w Krakowie

Żaneta Flis, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, opiekun artystyczny: Magdalena Rokosa i Karol Nowakowski

 

III miejsce ex aequo

Julia Rozenbajgier, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu, opiekun artystyczny Joanna  Mysłek Michnowska

Karolina Hyży,  Liceum Plastyczne im J. Matejki w Nowym  Wiśniczu, opiekun artystyczny Agnieszka Karecka i Andrzej  Kłębek

Aleksandra Podkulińska,  Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi, opiekun artystyczny Tatiana Kamińska

 

Wyróżnienia:

Adam Bokała, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, opiekun artystyczny Magdalena Kowalczyk,

Patrycja Mazur,  Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych nr 6 w Katowicach

Maria Morawska,  Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Karolina Borycka, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, opiekun artystyczny Magdalena Rokosa i Karol Nowakowski

Wiktoria Zienkiewicz, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Sandra Langkafel,  Zespół Szkół Plastycznych im w. Hasiora w Koszalinie

Michna Martyna,  Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych , Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach

Katarzyna Chorobiu, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, opiekun Agnieszka Karecka, Andrzej Kłebek

 

KATEGORIA DOROŚLI:

 

I miejsce:

Maja Pietrasik, Gdańsk, cykl prac 

II miejsce:

Marta Pazdur, Stara Wieś, Limanowa

III miejsce

Henryk Lemka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu, nauczyciel Joanna Mysłek Michnowska

 

 

Wyróżnienia:

Elżbieta Narecka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu, nauczyciel Joanna Mysłek Michnowska

Joanna Piesiak, Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu, instruktor Joanna Sekuła

Zofia Kilimnik, Polkowickie Centrum Animacji w Polkowicach, instruktor Alicja Giejson-Dwernicka

Małgorzata Stępień, Będzin

Wiesława Konofalska, Dębnowski Ośrodek Kultury, instruktor Maciej Sałański

Aleksandra Woźniak, Szkoła Przysposabiająca do pracy przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach 

Czesław Stodolnik, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Biskupcu, instruktor Ewa Różańska-Turonek

Renata Falkowska, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Biskupcu, instruktor Ewa Różańska-Turonek

 

Jury

Marta Demko – historyk sztuki, przewodnicząca Jury

Paweł Konopka – artysta plastyk

Edyta Siwek – artysta plastyk

Ewa Bednarska-Siwilewicz – komisarz konkursu

 

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna