Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty relaksacyjno-ruchowe w CSE Światowid

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zebraliśmy fundusze na wydanie książki o elbląskich kinach!

2017-07-28,

Kategoria : Inne

Dzięki zaangażowaniu widzów, firm oraz instytucji z Elbląga i Braniewa Kino "Światowid" zebrało pieniądze na wydanie książki o elbląskich kinach. Wciąż można dostarczać historie i zdjęcia, które zostaną zawarte w publikacji.

Zbiórka na wydanie książki pod roboczym tytułem "Kino w Elblągu. Historie znane i nieznane" została zorganizowana na portalu wspieram.to. Łącznie udało się zebrać 16 162 złotych. Była to pierwsza akcja crowdfundingowa przeprowadzona przez Kino "Światowid".

- Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli -  mówią pracownicy kina. - Zebrane środki przeznaczymy na opracowanie graficzne, skład, łamanie i wydruk publikacji.

Książka powstanie z okazji 55. urodzin Kina "Światowid", które obchopdzone będą we wrześniu. Będzie opowiadać nie tylko o Światowidzie, ale także o  innych kinach, które działały w Elblągu. W najlepszym czasie było ich nawet siedem jednocześnie!

- Oddamy głos widzom, obecnym i dawnym pracownikom. Światło dzienne ujrzą opowieści z kuchni kina. Zdjęcia, które leżą w archiwach i w domowych szufladach – zapowiadają pracownicy kina.

Planujemy, że książka będzie gotowa do końca roku. O poszczególnych etapach pracy nad nią kino będzie informowało na swoim profilu na Facebooku (facebook.com/KinoElblag)

Wciąż czekamy na materiały

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w powstanie książki, zapraszamy do kontaktu.
Czekamy na historie, opowieści i zdjęcia.

Skontaktować można się z nami:

- pod numerem telefonu: 55 611 20 56 (biuro kina);
- pisząc na adres mailowy: kino@swiatowid.elblag.pl
- przez Facebooka: facebook.com/KinoElblag
- osobiście w biurze kina w godzinach od 8:00 do 16:00:
CSE "Światowid", Pl. K. Jagiellończyka 1, biuro kina (parter, pokój 26 b)

 


Autor: Aleksandra Belska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna