Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Odeszła od nas...

2011-03-11,

Kategoria : Inne

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 9 marca 2011 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Grażyna Bielska - Kozakiewicz, nauczyciel Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.


Panią Grażynę poznaliśmy bliżej podczas dwóch plenerów ceramicznych w Kadynach, w których uczestniczyła jako instruktor oraz opiekun młodzieży. Pokazała nam się jako człowiek z wielką duszą artystyczną oraz wspaniały pedagog.

 

*Grażyna Bielska – Kozakiewicz - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dyplom uzyskała w 1980 roku w Pracowni Rzeźby prof. Smolany. Absolwentka Hochschule der Künste w Berlinie Zachodnim na Wydziale Rzeźby. Zorganizowała wiele wystaw indywidualnych oraz brała udział w licznych prezentacjach w kraju i za granicą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajmowała się rzeźbą, malarstwem i szkłem unikatowym.  Od lat 90-tych mieszkała i pracowała w Zakopanem.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna