Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kultura… także uśmiechu

2016-10-27,

Kategoria : Inne

Fundacja Wiewiórki Julii z Warszawy, we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, przeprowadzą bezpłatne badania stomatologiczne wśród uczniów elbląskich szkół podstawowych w ramach akcji „Zdrowe zęby = piękny uśmiech”. Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 1600 uczniów.

Z badań przeprowadzonych dotychczas przez Fundację wynika, że stan higieny jamy ustnej i świadomość prozdrowotna stanowi ogromy problem naszego społeczeństwa. Stan uzębienia Polaków jest z roku na rok coraz bardziej dramatyczny.

- Dzięki akcji chcemy uwrażliwić najmłodszych na higienę jamy ustnej, liczymy, że wtedy będą spędzać więcej wolnego czasu, uczestnicząc w kulturze, a mniej na fotelu dentystycznym – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.  - CSE „Światowid” w Elblągu zdecydowało się na współpracę z Fundacją Wiewiórki Julii i pragnie wspólnie z nią krzewić kulturę uśmiechu już u najmłodszych.

Do akcji zgłosiło się siedem elbląskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stanisława Staszica, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Jana Brzechwy, Szkoła Podstawowa nr 18 im. Franciszka II Rakoczego, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Bohaterów Westerplatte.

W dniach 27 i 28 października zespół 16 lekarzy dentystów i higienistek przebada ponad 1600 uczniów, których rodzice lub opiekunowie wyrazili zgodę na badania.


Autor: Marta Derlukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna