Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zakończenie legendarnego projektu

2016-11-14,

Kategoria : Inne

Wszystko, co dobre, szybko się kończy… Dotyczy to również projektu pn. „Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach!”, który Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizowało od maja 2016 roku dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

W ramach projektu zostały przeprowadzone: konkurs fotograficzno-literacki, warsztaty teatralne i ilustratorskie dla dzieci i młodzieży,  gra terenowa TROP LEGENDY oraz lekcje historii w szkołach w Miłomłynie, Młynarach, Milejewie, Tolkmicku i Ornecie. Efekty działań projektowych będzie można już niebawem podziwiać w publikacji poprojektowej, wędrującej wystawie oraz na podstronie projektu (www.swiatowie.elblag.pl w zakładce Nasze projekty).

Z okazji zakończenia projektu 14 listopada 2016r. w godz. 10:00 – 12:30 w Kinie „Światowid” odbędzie się Legendarny Happening, podczas którego zostanie zaprezentowany spektakl inspirowany legendą naszego regionu z udziałem uczestników wakacyjnych warsztatów teatralnych. Poza spektaklem odbędzie się podsumowanie projektu, Twarzą w twarz z legendami (spotkanie z pasjonatami historii i legend warmińsko-mazurskich), otwarcie wędrującej wystawy (prace literacko-graficzne uczestników projektowych warsztatów i konkursu fotograficzno-literackiego), prezentacja autorskiej gry bingo (egzemplarze gry zostaną przekazane każdej klasie biorącej udział w wydarzeniu) oraz konkursy z nagrodami.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, liczba miejsc ograniczona – z tego powodu prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 8 listopada pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl.


Autor: Agnieszka Tkaczuk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna