Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty obrazy pamięci w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Pamiątki Niepodległości

2017-11-23,

Kategoria : Imprezy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza do lektury wspomnień rodzinnych mieszkańców Elbląga i okolic oraz historii związanych z generałem brygady Bolesławem Nieczuja – Ostrowskim.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” jest realizatorem projektu  „Świadectwa niepodległości”. To w jego ramach zorganizowano wystawę „Pamiątki niepodległości”, która skoncentrowana była przede wszystkim na powojennej historii regionu.

Wystawa „Pamiątki niepodległości” w swoim głównym założeniu powstała by ukazywać losów Polaków i ich skomplikowane drogi do niepodległości.  U podwalin projektu leży także pojęcie wspólnoty. Chcemy o niej dyskutować, wzmacniać ją, szukać wspólnych płaszczyzn i diagnozować problemy.

Prezentujemy w internecie wybrane historie, które stanowiły część wystawy „Pamiątki niepodległości”,  opowiedziane przez mieszkańców miasta i naszego regionu. Istotną ich częścią są wspomnienia, związane z honorowym obywatelem Elbląga, legendarnym dowódcą 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej - generałem brygady Bolesławem Nieczuja - Ostrowskim. Jego czyny są punktem wyjścia do kultywowania pamięci i tradycji rodzinnej, wpisanej w historię odradzającego się Państwa Polskiego.

 Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z KONCERTU NASZA NIEPODLEGŁOŚĆ , a także do obejrzenia REPORTAŻU Z REALIZACJI PROJEKTU.

Informacje nt. projektu oraz życiorys gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego znaleźć można na PODSTRONIE PROJEKTU, a WSPOMNIENIA MIESZKAŃCÓW REGIONU zamieściliśmy TUTAJ.

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa


Autor: Joanna Zuehlke

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna