Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora "Teraz My"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ostatnia szansa na spotkanie!

2017-11-25,

Kategoria : Imprezy

Dziś kończą się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne – sobotnie popołudnie jest więc ostatnią okazją do spotkania w twórczej atmosferze. O godzinie 12.00 rozpocznie się happening plastyczny, a na Scenie na Piętrze wystąpi Teatr „Rajstopy”.

Trwające od czwartku Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, których organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” dziś się kończą.  Sobotnie przedpołudnie wypełnią uczestnikom warsztaty artystyczne w pracowniach CSE „Światowid”, to także kolejna porcja edukacji w zakresie aktywnego i twórczego życia – o tym mowa będzie podczas seminarium. Natomiast wszyscy, którzy zechcą dziś, w sobotę, przyjść do „Światowida” mogą zobaczyć spektakl Teatru „Rajstopy” zatytułowany „Daj mi wszystko”.

- Rzeczy, które tworzy Grupa Teatralna „Rajstopy” powstają w wyniku pracy dwóch osób, którym udało się właśnie skończyć liceum i udać się poza Elbląg na studia – mówią organizatorzy. – Tworzą minimalistyczny teatr, bo doszli do wniosku, że jest to najmniejszy skład, ale i najefektywniejszy.  

Artystki mówią o sobie, że pokazują rzeczy, które mają w  środku i bazują na tym, co czują.

- Inspiracje czerpiemy z młodości, niedoświadczenia i nadwrażliwości. Książek dla dzieci, poezji i pogody. Wewnątrz i na zewnątrz – mówią.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 12.00 na Scenie na Piętrze. Również o 12.00 w holu głównym rozpocznie się oparty na technice action painting happening artystyczny. I na spektakl i na happening wstęp jest bezpłatny.

- Co nas czeka na happeningu? Będą energiczne ruchy, swobodne formowanie materii, wykorzystanie przypadkowych efektów uzyskanych przez np. kapanie i rozlewanie farby na podłożu – wyjaśnia Paula Załuska, animatorka kulturalna i instruktorka w CSE „Światowid”.  

To już 11. edycja MSA. Pomysłodawczyni i koordynatorka tego wydarzenia podkreśla, że to nie jest typowy festiwal z nagrodami dla zwycięzców, a najważniejsze jest tu spotkanie i inspiracja drugim człowiekiem. W sobotę jest ostatnia szansa, by się o tym przekonać. Kolejna, dopiero za rok…

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Samorządu Miasta Elbląga.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna