Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

OFSS "...czy to jest kochanie?" 2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ostatnia szansa na spotkanie!

2017-11-25,

Kategoria : Imprezy

Dziś kończą się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne – sobotnie popołudnie jest więc ostatnią okazją do spotkania w twórczej atmosferze. O godzinie 12.00 rozpocznie się happening plastyczny, a na Scenie na Piętrze wystąpi Teatr „Rajstopy”.

Trwające od czwartku Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, których organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” dziś się kończą.  Sobotnie przedpołudnie wypełnią uczestnikom warsztaty artystyczne w pracowniach CSE „Światowid”, to także kolejna porcja edukacji w zakresie aktywnego i twórczego życia – o tym mowa będzie podczas seminarium. Natomiast wszyscy, którzy zechcą dziś, w sobotę, przyjść do „Światowida” mogą zobaczyć spektakl Teatru „Rajstopy” zatytułowany „Daj mi wszystko”.

- Rzeczy, które tworzy Grupa Teatralna „Rajstopy” powstają w wyniku pracy dwóch osób, którym udało się właśnie skończyć liceum i udać się poza Elbląg na studia – mówią organizatorzy. – Tworzą minimalistyczny teatr, bo doszli do wniosku, że jest to najmniejszy skład, ale i najefektywniejszy.  

Artystki mówią o sobie, że pokazują rzeczy, które mają w  środku i bazują na tym, co czują.

- Inspiracje czerpiemy z młodości, niedoświadczenia i nadwrażliwości. Książek dla dzieci, poezji i pogody. Wewnątrz i na zewnątrz – mówią.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 12.00 na Scenie na Piętrze. Również o 12.00 w holu głównym rozpocznie się oparty na technice action painting happening artystyczny. I na spektakl i na happening wstęp jest bezpłatny.

- Co nas czeka na happeningu? Będą energiczne ruchy, swobodne formowanie materii, wykorzystanie przypadkowych efektów uzyskanych przez np. kapanie i rozlewanie farby na podłożu – wyjaśnia Paula Załuska, animatorka kulturalna i instruktorka w CSE „Światowid”.  

To już 11. edycja MSA. Pomysłodawczyni i koordynatorka tego wydarzenia podkreśla, że to nie jest typowy festiwal z nagrodami dla zwycięzców, a najważniejsze jest tu spotkanie i inspiracja drugim człowiekiem. W sobotę jest ostatnia szansa, by się o tym przekonać. Kolejna, dopiero za rok…

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Samorządu Miasta Elbląga.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna