Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty relaksacyjno-ruchowe w CSE Światowid

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

MSA 2017 dzień drugi

2017-11-24,

Kategoria : Imprezy

Spektakl „Kopciuszek” z Teatralnego Studia „Danko” z Kaliningradu rozpocznie dzisiejsze Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, które organizują CSE „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art”.

Zdobywca Nagrody Specjalnej za przedstawienie „Kopciuszek” – za niezwykłą żywiołowość i reżyserię – na XV Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie rozpocznie dzisiejsze MSA. O godzinie 10.30 na Dużej Sali Kina Światowid wystąpi Teatralne Studio DANKO z Kaliningradu. Grupa działa od 2006 roku przy organizacji  „Maria” w Kaliningradzie, wspierającej osoby z niepełnosprawnościami z Obwodu Kaliningradzkiego. Swoje spektakle prezentuje nie tylko w Rosji, ale także zagranicą. Po nich, o godzinie 11.00, sceną zawładnie dźwięk i ruch, ponieważ  pokazywać się będą grupy muzyczne i taneczne.

Grupa „Klaipėdos lakštutė” z Litwy wykona breakdance, po nich zaprezentuje się Grupa ZET z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, a następnie elbląskie zespoły - „Szwagry” i Zespół „Sleep – Slap” z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Elblągu. O godzinie 12.15 zobaczyć będzie można spektakl „Apokalipsa” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Stworzeni” - spektakl, który powstał podczas dwunastej edycji Integracyjnych Warsztatów Teatralnych. Wszystkie prezentacje odbywać się będą w Dużej Sali Kina Światowid, a wstęp jest bezpłatny.

- Około 13.00 zapraszamy na hol główny na wernisaż „Materia w twórczej relacji”, a także na „Wirtualny spacer” do Regionalnej Pracowni Digitalizacji  - dodają organizatorzy. – Drugi dzień MSA zakończy pokaz filmów dokumentalnych na Scenie Na Piętrze, zapraszamy o godzinie 17.00.

Organizatorami MSA są CSE „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art”. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Samorządu Miasta Elbląga.

 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna