Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora - brydż

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kreatywni od podstawówki

2018-06-13,

Kategoria : Imprezy

Kreatywność to potencjał, z którym się rodzimy. Warto ją rozwijać od najmłodszych lat i prezentować swoje nieszablonowe pomysły. Taką okazję będą mieli uczniowie elbląskich szkół podstawowych uczestnicząc w Festiwalu Kreatywności, który odbędzie się w CSE „Światowid” 13 czerwca.

 

Mali naukowcy, projektanci mody, twórcy gier planszowych, czy konstruktorzy interaktywnych zabawek będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w ramach imprezy podsumowującej projekt edukacyjny „Szkoła młodych geniuszy”. Celem działania jest m.in. ośmielanie dzieci już na etapie edukacji podstawowej do realizowania niestandardowych przedsięwzięć oraz pogłębiania zdolności nieszablonowego myślenia. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Festiwal Kreatywności to doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił w zakresie nowatorskich inicjatyw.

 

- Zapraszamy uczniów elbląskich szkół podstawowych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu - zachęcają organizatorzy. - W ramach specjalnie przygotowanych stoisk oraz przestrzeni Sceny Kreatywnej, będą mogli zaprezentować swoje oryginalne umiejętności i specjalistyczną wiedzę. Celem stworzenia stoisk jest popularyzacja wiadomości z różnych dziedzin nauki w pomysłowej formie, z włączeniem w działanie publiczności.

Scena Kreatywna to z kolei miejsce dla tych, którzy marzą o występie w talent show. Brzuchomówcy, iluzjoniści czy wokaliści będą mogli oczarować publiczność.

- Zapraszamy do współpracy również lokalne instytucje i firmy, które chciałyby swoją ofertę w formie kreatywnego stoiska, skierowanego do uczestników Festiwal dodają organizatorzy.

Zainteresowane udziałem szkoły i firmy prosimy kontakt drogą mailową na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub z pracownikami Działu Kultury Artystycznej CSE „Światowid”(pok. 38, I piętro). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 maja 2018 r. (piątek).

 


Autor: Małgorzata Maciejewska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna