Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Kwestia koloru

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Konferencja Finalna Projektu Filmnet – South Baltic Film & Culture Network

2020-09-16,

Kategoria : Imprezy

W dniu 15.09.2020 roku odbyła się konferencja FilmNet – South Baltic Film & Culture Network, którą organizował lider projektu – CSE „Światowid” w Elblągu. Była to jednocześnie ostatnia, piąta międzynarodowa konferencja projektu, który zakładał współpracę pomiędzy krajami: Polską, Litwą, Szwecją i Niemcami.

W czasie konferencji podsumowaliśmy ponad dwuletnią pracę partnerów projektu w obszarze filmu i edukacji filmowej w regionie Południowego Bałtyku. Do konferencji zaproszono przedstawicieli projektu, którzy opowiadali, w jaki sposób udało im się osiągnąć sukces przy realizacji zadania. Zrealizowali oni szereg ciekawych aktywności, które przyczyniły się do założenia sieci współpracy, podniesienia kompetencji pracowników oraz wdrożeniu konkretnych narzędzi do pracy w edukacji filmowej. Oprócz realizacji międzynarodowych spotkań, czyli konferencji, wizyt studyjnych  i seminariów odbyły się tzw. staże pracy, czy job shadowing, czyli obserwacja i naśladowanie pracy w konkretnych instytucjach na Litwie, Szwecji i w Polsce. Oprócz tego zaprezentowaliśmy historię sukcesu projektu widzianą oczyma jego uczestników, a także materiały filmowe powstałe podczas realizacji FilmNetu.

Odbyła się także prezentacja aktywności pn. Baltic Identity Film Tour, czyli pokazy filmowe w krajach partnerskich filmów krótkometrażowych związanych z Morzem Bałtyckim, podsumowanie dyskusji i opinii widzów, próba ustalenia wspólnej bałtyckiej tożsamości. Prezentowaliśmy też rezultaty naszej wspólnej pracy w ramach Film Club Lab, czyli próbie wdrożenia szwedzkiego modelu klubów filmowych w polskich i litewskich realiach. Tutaj odbyło się szereg działań: warsztaty, przygotowanie materiałów i publikacji, praca z dziećmi i nauczycielami, warsztaty online oraz powstanie strony internetowej poświęconej Film Club Lab (w dwóch wersjach językowych: polskim i angielskim).

Nasi prelegenci prezentowali też przykłady współpracy między festiwalami filmowymi w ramach projektu FilmNet, działania przyczyniające się do trwałości i upowszechniania rezultatów projektu. Mówiliśmy również o programach Interreg Południowy Bałtyk, innych przykładach współpracy oraz perspektywach programu na kolejne lata.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna