Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Ferie zimowe w Światowidzie

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Fotka Miesiąca w Światowidzie [wideo]

2020-01-15,

Kategoria : Imprezy

Za nami trzynasty wernisaż wystawy Fotka Miesiąca, na którym mieliśmy możliwość obejrzenia zdjęć wykonanych przez Czytelników portEL.pl. Na wystawie pojawiło się blisko 80 prac, trzynaście z nich, znalazło się w kalendarzu, będącym corocznym, prestiżowym, podsumowaniem konkursu.

Wernisaż odbył się we wtorek, 14 stycznia, w holu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, było tłumnie, emocjonująco i smacznie. Jak co roku, odwiedzający mieli możliwość skosztowania pysznego, okolicznościowego tortu. Tematyka zdjęć, skupia się głównie na niezaprzeczalnym pięknie naszego regionu. Fotka Miesiąca pokazuje, jak wielu elblążan pasjonuje się fotografią i dzięki niej buduje i uczy się uważności - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid” w Elblągu. - Wiele z tych miejsc, jest dla nas niedostępna, nie możemy być przecież wszędzie, a dzięki tym fotografiom oglądamy te inne światy, przepuszczone przez oko i wrażliwość czytelników portEl.pl. To piękne, bo buduje pomiędzy twórcami, a odbiorcami pewien rodzaj wspólnoty, możemy tu dopatrzeć się patriotyzmu lokalnego.

Wernisaż wzbudził duże zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji wśród odwiedzających. To cieszy, bo jasno pokazuje, jak bardzo mieszkańcy Elbląga czują się związani z naszym regionem i jego historią. Prace można oglądać do końca marca na dwóch piętrach CSE Światowid.


Autor: red.

Drukuj

Filmy

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna