Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Emocji nie brakowało, pierwszy dzień MSA

2019-11-22,

Kategoria : Imprezy

Pierwszy dzień 13 edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych za nami, był on dniem pełnym emocji. MSA odbywających się w Światowidzie jest wyjątkową płaszczyzną, która łączy artystów sprawnych i z niepełnosprawnościami, pochodzących z różnych stron świata. Wydarzenie to sprzyja wymianie doświadczeń, wspólnemu spędzeniu czasu i dzieleniu się pasją do sztuki i tworzenia, bez podziałów i rozróżnień mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Impreza zaczęła się w czwartek i potrwa do soboty włącznie, a w jej programie znajdą się spektakle, wernisaże, koncert, pokazy filmowe, warsztaty i happening plastyczny.

Zaczęliśmy go aż trzema różnymi warsztatami, które mały na celu pobudzić kreatywność i wyobraźnię uczestników. Dwa warsztaty Unikatowe breloki i Autorskie gadżety prowadzone przez Annę Duksztę i Paulę Załuską ,przyciągnęły wszystkich tych, którzy chcieli się spróbować w pracach manualnych i własnoręcznie zrobić dla siebie pamiątki z tych wydarzeń . Kaisa Jaatinen i Nikolai Klix poprowadziły warsztaty z Capoeiry, które pomogły uczestnikom wsłuchać się w swoje ciało, spróbować wyrazić je, bez względu na wiek, płeć, narodowość czy warunki fizyczne.

Następnie uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na interaktywny koncert Ani Brody, artystki specjalizującej się w muzyce instrumentalnej pochodzącej z okolic Warmii i Mazur. Uczestnicy najpierw sami próbowali swoich sił na instrumentach, na koniec wysłuchali koncertu Anny Brody.

To nie koniec atrakcji zaproponowanych przez organizatorów MSA na ten dzień, o godzinie 17.15 odbyły się wernisaże w Galerii Nobilis; „Grenlandia” wystawa fotografii Carstena Egevanga i „Od morza do gór” będącą wystawą estońskich ilustracji książkowych, realizowanych we współpracy z Ambasadą Estonii w Polsce. I trzecia wystawa w holu na II piętrze Światowida. Białe plansze, na których uczestnicy Artystycznych Spotkań zapisują wszystko to, co przyjdzie im do głowy.  - Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wam się u nas podoba, co jest dla was ważne, co wam w duszy gra - mówią organizatorzy MSA.

Zwieńczeniem intensywnego pierwszego dnia był koncert Mracina Spennera, który posiada jeden z najciekawszych męskich głosów młodego pokolenia. Wejściówki na wydarzenie rozeszły się błyskawicznie. Artysta został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która poczuła jego energię i otwarte serce. Po koncercie nie obyło się bez spontanicznych uścisków, gratulacji, autografów.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne dwa dni!

 Galeria pierwszego dnia 13. edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych
Zachęcamy do śledzenia relacji z MSA na facebooku CSE Światowid i MSA

Program Spotkań
22 listopada, piątek
10.00- 13.00 Prezentacje artystyczne/ Duża Sala Kina Światowid
10.00  Spektakl „Dopóki walczysz Jesteś Zwycięzcą”/ Teatr „Recepta”
10.45 Spektakl „Jedziemy na teatry”/ Zespół „A może…”
11.20  Spektakl „Butterfly”/ Viltis/ Litwa
11.55  Książkowy Teatr Cieni
12.00  „Klaipėdos lakštutės breiko šokėjai“/ Litwa
12.15  Etiuda filmowa „Ja i Ty – rodzi MY”/ Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu
12.40  Spektakl / Danko Kaliningrad
15.00-17.00 Blok warsztatowy / pracownie artystyczne CSE „Światowid”
Improwizacja w ruchu
Mapa marzeń
Capoeira
16.00  Spotkanie panelowe (Finlandia, Słowacja, Litwa, Polska)
18.30-20.30 Wieczór integracyjny, występ zespołu „Szwagry” WTZ przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”/ dla uczestników MSA

23 listopada, sobota
10.30-13.00 „Strefa twórczości”, happening plastyczny
13.00 Spektakl „Escape Word”/ Grupa FreeDOM
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.
14.30 Filmy dokumentalne


Autor: red. Światowid, portel.pl

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna